TP-Link TL-WR1043ND udhëzues

TP-Link TL-WR1043ND
8.2 · 14
PDF udhëzues
 · 135 faqe
Anglisht
udhëzuesTP-Link TL-WR1043ND

TL-WR1043ND

450Mbps Wireless N Gigabit Router

REV3.1.0
1910011694

Shikoni udhëzuesin për TP-Link TL-WR1043ND këtu, falas. Ky udhëzues hyn në kategori Ruterat dhe është vlerësuar nga 14 njerëzit me një mesatare prej 8.2. Ky udhëzues është i disponueshëm në gjuhët e mëposhtme: Anglisht. A keni ndonjë pyetje në lidhje me TP-Link TL-WR1043ND apo keni nevojë për ndihmë? Bëni pyetjen tuaj këtu

Keni nevojë për ndihmë?

A keni një pyetje në lidhje me TP-Link dhe përgjigja nuk është në udhëzues? Bëni pyetjen tuaj këtu. Jepni një përshkrim të qartë dhe gjithëpërfshirës të çështjes dhe pyetjes suaj. Sa më mirë të përshkruhet problemi dhe pyetja juaj, aq më e lehtë është për zotëruesit e tjerë të TP-Link t'ju japin një përgjigje të mirë.

Numri i pyetjeve: 0

Të përgjithshme
TP-Link
TL-WR1043ND | TL-WR1043ND
Ruter
230494831754, 5052916510307, 5053106695897, 6935364051389, 845973051389, 8459730513892, 0230494831754, 2050008826483, 6935364093327, 0801940086808, 0071090289460, 0830209606044, 5053460985474
Anglisht
Udhëzuesi i përdoruesit (PDF), Fleta e të dhënave (PDF)
Network
Full duplex
Ethernet LAN
Ethernet LAN data rates10,100,1000 Mbit/s
Networking standardsIEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.3, IEEE 802.3u
Cabling technology10/100/1000Base-T(X)
VPN supportPPTP, L2TP, IPSec
Receiver sensitivity270M: -68dBm@10% PER\r\n130M: -68dBm@10% PER\r\n108M: -68dBm@10% PER\r\n54M: -68dBm@10% PER\r\n11M: -85dBm@8% PER\r\n6M: -88dBm@10% PER\r\n1M: -90dBm@8% PER
Ethernet LAN interface typeGigabit Ethernet
Antenna
Antenna gain level (max)5 dBi
Antenna designExternal
Antenna connector typeRP-SMA
Antennas quantity3
Detachable antenna(s)
Management features
Reset button
Quality of Service (QoS) support
Web-based management
Ports & interfaces
Ethernet LAN (RJ-45) ports4
DC-in jack
USB port
Other features
USB ports quantity1
Input current1.5 A
WLAN data transfer rates supported11, 54, 450 Mbit/s
Input voltage12 V
Rack mounting
Frequency range2.4 - 2.4835 GHz
USB version2.0
Frequency band2.4 GHz
Filtering descriptionID, IP
xDSL connection
Mobile network connection
Power
Power over Ethernet (PoE)
Power consumption (typical)10 W
Output voltage12 V
Features
Plug and Play
CertificationCE, FCC, RoHS
Design
Product colourBlue
LED indicators
Operational conditions
Operating temperature (T-T)0 - 40 °C
Storage temperature (T-T)-40 - 70 °C
Operating relative humidity (H-H)10 - 90 %
Storage relative humidity (H-H)5 - 90 %
Protocols
DHCP client
DHCP server
Universal Plug and Play (UPnP)
Security
DMZ support
Security algorithms128-bit WEP, 152-bit WEP, 64-bit WEP, WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK, WPS
MAC address filtering
Firewall
DoS attack prevention
Filtering
Stateful Packet Inspection (SPI)
Weight & dimensions
Weight- g
Width225 mm
Depth141 mm
Height30 mm
Wireless LAN features
Wi-Fi standards802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
Top Wi-Fi standardWi-Fi 4 (802.11n)
WLAN data transfer rate (max)450 Mbit/s
System requirements
Windows operating systems supportedWindows 2000, Windows 2000 Professional, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64
Mac operating systems supported
Linux operating systems supported
Packaging content
AC adapter included
Quick start guide
Mobile network
3G
4G
Mobile network generation4G
WAN connection
Ethernet WAN
tregoni më shumë

Nuk mund ta gjeni përgjigjen e pyetjes suaj në udhëzues? Ju mund të gjeni përgjigjen e pyetjes suaj te Pyetje dhe Përgjigje të Shpeshta rreth TP-Link TL-WR1043ND më poshtë.

A nuk është listuar pyetja juaj? Bëni pyetjen tuaj këtu

Nuk ka rezultate