Sony VPL-DW125 udhëzues

Sony VPL-DW125
9.9 · 1
PDF udhëzues
 · 62 faqe
Anglisht
udhëzuesSony VPL-DW125
4-444-750-12 (1)
© 2012 Sony Corporation
Data

Projector

Operating Instructions

Before operating the unit, please read this manual and supplied Quick Reference Manual
thoroughly and retain it for future reference.

VPL-DX145/DX125

VPL-DW125

Not all models are available in all countries and area. Please check
with your local Sony Authorized Dealer.

Shikoni udhëzuesin për Sony VPL-DW125 këtu, falas. Ky udhëzues hyn në kategori Video projektorë dhe është vlerësuar nga 1 njerëzit me një mesatare prej 9.9. Ky udhëzues është i disponueshëm në gjuhët e mëposhtme: Anglisht. A keni ndonjë pyetje në lidhje me Sony VPL-DW125 apo keni nevojë për ndihmë? Bëni pyetjen tuaj këtu

Keni nevojë për ndihmë?

A keni një pyetje në lidhje me Sony dhe përgjigja nuk është në udhëzues? Bëni pyetjen tuaj këtu. Jepni një përshkrim të qartë dhe gjithëpërfshirës të çështjes dhe pyetjes suaj. Sa më mirë të përshkruhet problemi dhe pyetja juaj, aq më e lehtë është për zotëruesit e tjerë të Sony t'ju japin një përgjigje të mirë.

Numri i pyetjeve: 0

No need to buy external speakers for great audio.  With integrated speakers this display is ready to go once you’re conn...
Easily connect with the convenient DVI port for stunning HD visuals through a high quality and reliable digital connecti...
With both DVI and HDMI ports this display is ready to connect for brilliant HD visuals over a smooth digital connection....
Convenience in the palm of your hand with a remote control that makes controlling your display easier than ever.
Të përgjithshme
Sony
VPL-DW125 | VPL-DW125
Video projektor
4905524896466, 0027242857322
Anglisht
Udhëzuesi i përdoruesit (PDF)
Projector
Projector brightness2600 ANSI lumens
Projection technology3LCD
Projector native resolutionWXGA (1280x800)
Screen size compatibility30 - 300 "
Projection distance0.762 - 7.62 m
Contrast ratio (typical)2500:1
Projector brightness (economic mode)1500 ANSI lumens
Keystone correction, vertical± 30 °
Matrix size0.59 "
Matrix type3-panel (p-Si TFT active)
Vertical scan range48 - 92 Hz
Horizontal scan range15 - 92 kHz
Native aspect ratio4:3
Supported aspect ratios-
Lens system
Zoom ratio1.3:1
Zoom capability
FocusManual
Focal length range- mm
Digital zoom4 x
Throw ratio1.44 - 1.87:1
Zoom typeManual
Light source
Service life of light source5000 h
Lamp power210 W
Service life of light source (economic mode)7000 h
Light source typeLamp
Video
Analog signal format systemNTSC 3.58, NTSC 4.43, PAL, PAL M, PAL N, SECAM
Full HD
3D
Supported video modes1080i, 1080p, 480i, 480p, 576i, 576p, 720p
Supported graphics resolutions1280 x 800 (WXGA), 1600 x 1200 (UXGA)
Multimedia
Built-in speaker(s)
Number of built-in speakers1
RMS rated power1 W
Display
Built-in display-
Ports & interfaces
VGA (D-Sub) ports quantity1
HDMI ports quantity1
USB 2.0 ports quantity2
USB connector typeUSB Type-A, USB Type-B
Composite video in1
Audio (L/R) in-
DisplayPorts quantity0
S-Video inputs quantity0
Component video (YPbPr/YCbCr) in-
DVI port
CardBus PCMCIA slot type
PC Audio in
Network
Ethernet LAN (RJ-45) ports1
Ethernet LAN
Ethernet LAN data rates10, 100 Mbit/s
Wi-Fi-
Bluetooth
Other features
RS-232 ports-
Storage
Card reader integrated
Optical disc player typeNot included
Features
Noise level- dB
HDCP
On Screen Display (OSD)
On Screen Display (OSD) languagesARA, CHI (SIMPL), DEU, DUT, ENG, ESP, FIN, FRE, HUN, ITA, JPN, KOR, NOR, POL, POR, RUS, SWE, THA, TUR
Design
Product colourWhite
Product typeStandard throw projector
PlacementDesktop
Power
Power sourceAC
Power consumption (typical)223 W
Power consumption (standby)- W
AC input voltage100 - 240 V
AC input frequency50 - 60 Hz
Weight & dimensions
Weight2500 g
Width315 mm
Depth233 mm
Height87.2 mm
Operational conditions
Operating relative humidity (H-H)20 - 80 %
Storage temperature (T-T)-10 - 60 °C
Operating temperature (T-T)0 - 35 °C
Storage relative humidity (H-H)20 - 80 %
Packaging content
Remote control included
Cables includedVGA
Carrying case
Batteries included
Manual
Quick start guide
tregoni më shumë

Nuk mund ta gjeni përgjigjen e pyetjes suaj në udhëzues? Ju mund të gjeni përgjigjen e pyetjes suaj te Pyetje dhe Përgjigje të Shpeshta rreth Sony VPL-DW125 më poshtë.

A nuk është listuar pyetja juaj? Bëni pyetjen tuaj këtu

Nuk ka rezultate