Sony CyberShot DSC-TF1 udhëzues

Sony CyberShot DSC-TF1
8.9 · 1
PDF udhëzues
 · 165 faqe
Anglisht
udhëzuesSony CyberShot DSC-TF1

Cyber-shot User Guide

PrintSearch
Before Use
Confirming the operation
method
Shooting
Viewing
Useful shooting functions
Useful viewing functions
Changing settings
Viewing images on a TV
Using with your computer
Printing
Troubleshooting
Precautions/About this camera
Contents list
Top page

DSC-TF1

User Guide

Use this manual if you encounter any problems, or have any questions about the camera.
Back to top
Copyright 2013 Sony Corporation
1

Udhëzues

Shikoni udhëzuesin për Sony CyberShot DSC-TF1 këtu, falas. Ky udhëzues hyn në kategori Aparate fotografike dhe është vlerësuar nga 1 njerëzit me një mesatare prej 8.9. Ky udhëzues është i disponueshëm në gjuhët e mëposhtme: Anglisht. A keni ndonjë pyetje në lidhje me Sony CyberShot DSC-TF1 apo keni nevojë për ndihmë? Bëni pyetjen tuaj këtu

Keni nevojë për ndihmë?

A keni një pyetje në lidhje me Sony CyberShot DSC-TF1 dhe përgjigja nuk është në udhëzues? Bëni pyetjen tuaj këtu. Jepni një përshkrim të qartë dhe gjithëpërfshirës të çështjes dhe pyetjes suaj. Sa më mirë të përshkruhet problemi dhe pyetja juaj, aq më e lehtë është për zotëruesit e tjerë të Sony CyberShot DSC-TF1 t'ju japin një përgjigje të mirë.

Numri i pyetjeve: 0

Sony CyberShot DSC-TF1 specifikimet

Më poshtë do të gjeni specifikimet e produktit dhe specifikimet udhëzuese të Sony CyberShot DSC-TF1.

See your digital world in a whole new way. Enjoy movies and photos with the great image quality and high-definition deta...
Të përgjithshme
Markë Sony
Model CyberShot DSC-TF1 | DSC-TF1R.CE3
Produkt Aparat fotografik
EAN 4905524927672, 4905524927733
Gjuha Anglisht
Lloji i skedarit Udhëzuesi i përdoruesit (PDF)
Picture quality
Megapixel (approx.) 16.1 MP
Camera type Compact camera
Image sensor size 1/2.3 "
Sensor type CCD
Maximum image resolution 4608 x 3456 pixels
Still image resolution(s) 640 x 480,1920 x 1080,2592 x 1944,3648 x 2736,4608 x 2592,4608 x 3456
Image stabilizer
Image formats supported JPG
Lens system
Optical zoom 4 x
Digital zoom 5 x
Focal length range 4.43 - 17.7 mm
Minimum focal length (35mm film equiv) 25 mm
Maximum focal length (35mm film equiv) 100 mm
Minimum aperture number 3.6
Maximum aperture number 4.7
Lens type Standard
Focusing
Auto focusing (AF) modes Centre weighted Auto Focus,Multi Point Auto Focus
Closest focusing distance 0.01 m
Smile detection
Auto Focus (AF) object detection Face
Exposure
ISO sensitivity 100,200,400,800,1600,3200
Light exposure modes Auto
Light exposure correction ± 2EV (1/3EV step)
Light metering Centre-weighted,Evaluative (Multi-pattern),Spot
ISO sensitivity (min) 100
ISO sensitivity (max) 3200
Shutter
Fastest camera shutter speed 1/2000 s
Slowest camera shutter speed 2 s
Flash
Flash modes Flash off,Flash on
Flash range (wide) 0.5 - 3.9 m
Flash range (tele) 0.5 - 3 m
Other features
Built-in flash
Power source type Battery
Video
Maximum video resolution 1280 x 720 pixels
Motion JPEG frame rate 30 fps
HD type HD
Resolution at capture speed 1280×720@30fps
Video recording
Audio
Built-in microphone
Memory
Internal memory - MB
Compatible memory cards microSD (TransFlash),microSDHC,MS Micro (M2)
Memory slots 1
Display
Display TFT
Display diagonal 2.7 "
Display resolution (numeric) 460800 pixels
Second display
Ports & interfaces
PictBridge
USB version 2.0
HDMI
Design
Product colour Red
Waterproof up to 10 m
Dustproof
Freezeproof
Shock-resistant
Waterproof
Camera
White balance Auto,Cloudy,Daylight,Fluorescent,Incandescent,Underwater
Scene modes Beach,Night portrait,Snow,Underwater,Landscape (scenery)
Shooting modes Auto,Movie,Program
Photo effects -
Self-timer delay - s
Camera playback Movie,Single image,Slide show
Image editing Rotating,Trimming
On Screen Display (OSD) languages BUL,CZE,DAN,DEU,DUT,ENG,ESP,FIN,FRE,GRE,HUN,ITA,NOR,POL,POR,RUM,SWE,TUR
Weight & dimensions
Width 102.4 mm
Depth 22.7 mm
Height 62 mm
Weight 109 g
Weight (including battery) 152 g
Battery
Battery technology Lithium
Battery life (CIPA standard) 200 shots
Battery type NP-BN
Number of batteries supported 1
Battery level indicator
Packaging content
AC adapter included
Cables included USB
Batteries included
Hand strap
Network
Bluetooth
tregoni më shumë

Pyetje të Shpeshta

Nuk mund ta gjeni përgjigjen e pyetjes suaj në udhëzues? Ju mund të gjeni përgjigjen e pyetjes suaj te Pyetje dhe Përgjigje të Shpeshta rreth Sony CyberShot DSC-TF1 më poshtë.

A nuk është listuar pyetja juaj? Bëni pyetjen tuaj këtu

Nuk ka rezultate