Samsung UE49M5500AK udhëzues

Samsung UE49M5500AK
8.5 · 1
PDF udhëzues
 · 64 faqe
Anglisht
udhëzuesSamsung UE49M5500AK

5 SERIES

Thank you for purchasing this Samsung product.
To receive more complete service, please register your product at www.samsung.com/register
Model Serial No.

USER MANUAL

Udhëzues

Shikoni udhëzuesin për Samsung UE49M5500AK këtu, falas. Ky udhëzues hyn në kategori Televizorët dhe është vlerësuar nga 1 njerëzit me një mesatare prej 8.5. Ky udhëzues është i disponueshëm në gjuhët e mëposhtme: Anglisht. A keni ndonjë pyetje në lidhje me Samsung UE49M5500AK apo keni nevojë për ndihmë? Bëni pyetjen tuaj këtu

Indeksi

Keni nevojë për ndihmë?

A keni një pyetje në lidhje me Samsung UE49M5500AK dhe përgjigja nuk është në udhëzues? Bëni pyetjen tuaj këtu. Jepni një përshkrim të qartë dhe gjithëpërfshirës të çështjes dhe pyetjes suaj. Sa më mirë të përshkruhet problemi dhe pyetja juaj, aq më e lehtë është për zotëruesit e tjerë të Samsung UE49M5500AK t'ju japin një përgjigje të mirë.

Numri i pyetjeve: 0

Samsung UE49M5500AK specifikimet

Më poshtë do të gjeni specifikimet e produktit dhe specifikimet udhëzuese të Samsung UE49M5500AK.

Intuitive touchscreen technology lets you control your PC right from the screen. And the vibrant 1980 x 1200 resolution ...
Be prepared for brilliant visuals and crisp images with the unforgettable quality of this stunning FHD display.*
No need to buy external speakers for great audio.  With integrated speakers this display is ready to go once you’re conn...
The display is equipped with standard VESA mounting for showcasing on a wall or swivel arm.
Easily connect with the convenient DVI port for stunning HD visuals through a high quality and reliable digital connecti...
Convenience in the palm of your hand with a remote control that makes controlling your display easier than ever.
Të përgjithshme
Markë Samsung
Model UE49M5500AK | UE49M5500AKXXU
Produkt Televizion
EAN 8806088748535, 8806088753379
Gjuha Anglisht
Lloji i skedarit Udhëzuesi i përdoruesit (PDF)
Display
Display diagonal 49 "
HD type Full HD
Display resolution 1920 x 1080 pixels
Display technology LED
Supported graphics resolutions 1920 x 1080 (HD 1080)
Display brightness - cd/m²
Dynamic contrast ratio marketing name Mega Contrast
Response time - ms
Display diagonal (metric) 123 cm
Motion interpolation technology PQI (Picture Quality Index) 800
Screen shape Flat
Native aspect ratio 16:9
Other features
3D
Built-in speaker(s)
PurColor
Instant On
Annual energy consumption 86 kWh
Energy efficiency class (old) A+
Batteries included
Digital Living Network Alliance (DLNA) certified
TV tuner
Tuner type Analog & digital
Analog signal format system -
Digital signal format system DVB-C,DVB-T2
Auto channel search
Smart TV
Smart TV
Internet TV
Timeshift
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV)
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) version 1.5
Smart modes Game,Movie
Design
Product colour Titanium
VESA mounting
On/off switch -
Audio
Number of speakers 2
RMS rated power 20 W
Audio decoding technologies Dolby Digital Plus
Audio decoders DTS,Dolby Digital
Ports & interfaces
HDMI ports quantity 3
PC in (D-Sub)
Audio Return Channel (ARC)
DVI port
DVI-D ports quantity 1
Ethernet LAN (RJ-45) ports 1
USB 2.0 ports quantity 2
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity 0
Component video (YPbPr/YCbCr) in 1
Composite video in 1
Digital audio optical out 1
Headphone outputs -
RF ports quantity 2
Common interface (CI) -
Common interface Plus (CI+)
Common interface Plus (CI+) version 1.3
S-Video inputs quantity 0
Consumer Electronics Control (CEC) Anynet+
Network
Wi-Fi
Ethernet LAN
Wi-Fi Direct
Bluetooth
Web browser
Management features
Electronic Programme Guide (EPG)
On Screen Display (OSD)
Number of OSD languages 27
Auto power off
ECO mode
Performance
ConnectShare (HDD)
Teletext function
Subtitles function
ConnectShare (USB)
USB recording
Processor cores 4
Picture processing technology Samsung Contrast Enhancer,Samsung Ultra Clean View,Samsung Wide Color Enhancer Plus
MBR support
Game mode
High Dynamic Range (HDR) supported
Power
Power consumption (max) 98 W
Power consumption (standby) 0.5 W
Power consumption (typical) 59 W
AC input voltage 220 - 240 V
AC input frequency 50 - 60 Hz
Weight & dimensions
Width (without stand) 1105.8 mm
Width (with stand) 1105.8 mm
Depth (without stand) 55.1 mm
Height (without stand) 645 mm
Depth (with stand) 293.8 mm
Height (with stand) 710.2 mm
Weight (without stand) 13000 g
Weight (with stand) 14600 g
Packaging data
Package width 1255 mm
Package depth 130 mm
Package height 773 mm
Package weight 18700 g
Remote control included
Remote control type TM1750A
E-manual
Cables included AC
Mounting kit
Manual
tregoni më shumë

Pyetje të Shpeshta

Nuk mund ta gjeni përgjigjen e pyetjes suaj në udhëzues? Ju mund të gjeni përgjigjen e pyetjes suaj te Pyetje dhe Përgjigje të Shpeshta rreth Samsung UE49M5500AK më poshtë.

A nuk është listuar pyetja juaj? Bëni pyetjen tuaj këtu

Nuk ka rezultate