QNAP TS-869L udhëzues

QNAP TS-869L
7.2 · 1
PDF udhëzues
 · 84 faqe
Anglisht
udhëzuesQNAP TS-869L
2014/06/20

QNAP Turbo NAS

Hardware User Manual

© 2014. QNAP Systems, Inc. All Rights Reserved.

Shikoni udhëzuesin për QNAP TS-869L këtu, falas. Ky udhëzues hyn në kategori Nas dhe është vlerësuar nga 1 njerëzit me një mesatare prej 7.2. Ky udhëzues është i disponueshëm në gjuhët e mëposhtme: Anglisht. A keni ndonjë pyetje në lidhje me QNAP TS-869L apo keni nevojë për ndihmë? Bëni pyetjen tuaj këtu

Keni nevojë për ndihmë?

A keni një pyetje në lidhje me QNAP dhe përgjigja nuk është në udhëzues? Bëni pyetjen tuaj këtu. Jepni një përshkrim të qartë dhe gjithëpërfshirës të çështjes dhe pyetjes suaj. Sa më mirë të përshkruhet problemi dhe pyetja juaj, aq më e lehtë është për zotëruesit e tjerë të QNAP t'ju japin një përgjigje të mirë.

Numri i pyetjeve: 0

Easily connect with the convenient DVI port for stunning HD visuals through a high quality and reliable digital connecti...
Integrated Audio for Today and Tomorrow
A new specification for integrated audio, Intel® High Definition Audio (Intel® H...
Të përgjithshme
QNAP
TS-869L | TS-869L
Nas
4712511123739, 5050914713966
Anglisht
Udhëzuesi i përdoruesit (PDF), Fleta e të dhënave (PDF)
Storage
Total installed storage capacity0 TB
Number of storage drives installed0
Number of storage drives supported8
Storage drive capacity0 GB
RAID levels0, 1,5, 6,10, JBOD
Maximum supported storage capacity32 TB
Hot-swap drive bays
Storage drive size2.5/3.5 "
Supported file systemsext3, ext4, FAT32, HFS+, NTFS
Storage drive interfaceSerial ATA II, Serial ATA III
Memory
Internal memory typeDDR3
Internal memory1 GB
Flash memory512 MB
Maximum RAM supported3 GB
Processor
Processor familyIntel Atom®
Processor modelD2700
Processor frequency2.13 GHz
Number of processors installed1
L3 cache1 MB
Processor cores2
Bus typeDMI
ECC supported by processor
Maximum internal memory supported by processor4 GB
Memory bandwidth supported by processor (max)6.4 GB/s
Physical Address Extension (PAE)36 bit
Processor cache1 MB
Processor cache typeL2
Processor codeSR0D9
Processor front side bus- MHz
Processor lithography32 nm
Processor operating modes64-bit
Processor package size22 X 22 mm
Processor socketBGA 559
Processor threads4
SteppingB2
System bus rate2.5 GT/s
Tjunction100 °C
Thermal Design Power (TDP)10 W
Processor codenameCedarview
Processor manufacturerIntel
Network
Compliance industry standardsIEEE 802.3ad
Supported network protocolsCIFS/SMB, AFP (v3.3), NFS(v3), FTP, FTPS, SFTP, TFTP, HTTP(S), Telnet, SSH, iSCSI, SNMP, SMTP, SMSC
Cabling technology10/100/1000Base-T(X)
Maximum data transfer rate1000 Mbit/s
Jumbo frames support
DHCP client
Wi-Fi
DHCP server
iSCSI support
Wake-on-LAN ready
Other features
Networking featuresDual Gigabit Ethernet
Data transfer rate6 Gbit/s
Power requirements100-240V
Compatible operating systemsWindows XP, Vista, 7, Server 2003/2008 R2\nApple Mac OS X\nLinux & UNIX
Power LED
Link/Act LED
Processor ARK ID59683
Performance
Security algorithms256-bit AES, SSL/TLS
Access Control List (ACL)
Web-based management
Reset button
On/off switch
Multilingual support
Noise level40 dB
Buzzer
Packaging content
Cables includedAC, LAN (RJ-45)
Ports & interfaces
Ethernet LAN (RJ-45) ports2
WAN connectionEthernet (RJ-45)
USB 2.0 ports quantity5
eSATA
eSATA ports quantity2
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity2
VGA (D-Sub) ports quantity1
Software
Operating system installedQNAP Turbo System
Operating system version3.7
Design
Product colourBlack
Chassis typeTower
Display typeLCD
Number of fans2 fan(s)
LED indicatorseSATA, HDD, LAN, Power, Status, USB
Power
Power supply unit (PSU) capacity350 W
Power consumption (typical)59 W
Power consumption (sleep)30 W
Weight & dimensions
Width298.2 mm
Depth235.4 mm
Height185.2 mm
Weight7100 g
Package weight8400 g
Operational conditions
Operating temperature (T-T)0 - 40 °C
Storage relative humidity (H-H)0 - 95 %
Processor special features
Embedded options available
Enhanced Intel SpeedStep Technology
Execute Disable Bit
Intel 64
Intel Demand Based Switching
Intel Dual Display Capable Technology
Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d)
Intel® High Definition Audio (Intel® HD Audio)
Intel® Hyper Threading Technology (Intel® HT Technology)
Intel® Turbo Boost Technology
Maximum number of PCI Express lanes4
Memory channels supported by processorSingle
Memory types supported by processorDDR3-SDRAM
Physical Address Extension (PAE)
Intel ME Firmware Version
Intel Virtualization Technology (VT-x)
Graphics
Number of displays supported (on-board graphics)2
On-board graphics card base frequency640 MHz
Features
Images Type Map
tregoni më shumë

Nuk mund ta gjeni përgjigjen e pyetjes suaj në udhëzues? Ju mund të gjeni përgjigjen e pyetjes suaj te Pyetje dhe Përgjigje të Shpeshta rreth QNAP TS-869L më poshtë.

A nuk është listuar pyetja juaj? Bëni pyetjen tuaj këtu

Nuk ka rezultate