Philips 60PFL6008 udhëzues

Philips 60PFL6008
8.7 · 1
PDF udhëzues
 · 82 faqe
Anglisht
udhëzuesPhilips 60PFL6008

www.philips.com/welcome

Register your product and get support at 6000 series Smart LED TV

User manual

42PFL6008
42PFL6158
42PFL618
42PFL618
42PFL68
47PFL6008
47PFL6158
47PFL6188
47PFL6198
47PFL6678
55PFL6008
55PFL6158
55PFL6188
55PFL6198
55PFL6678
60PFL6008

Udhëzues

Shikoni udhëzuesin për Philips 60PFL6008 këtu, falas. Ky udhëzues hyn në kategori Televizorët dhe është vlerësuar nga 1 njerëzit me një mesatare prej 8.7. Ky udhëzues është i disponueshëm në gjuhët e mëposhtme: Anglisht. A keni ndonjë pyetje në lidhje me Philips 60PFL6008 apo keni nevojë për ndihmë? Bëni pyetjen tuaj këtu

Keni nevojë për ndihmë?

A keni një pyetje në lidhje me Philips 60PFL6008 dhe përgjigja nuk është në udhëzues? Bëni pyetjen tuaj këtu. Jepni një përshkrim të qartë dhe gjithëpërfshirës të çështjes dhe pyetjes suaj. Sa më mirë të përshkruhet problemi dhe pyetja juaj, aq më e lehtë është për zotëruesit e tjerë të Philips 60PFL6008 t'ju japin një përgjigje të mirë.

Numri i pyetjeve: 0

Philips 60PFL6008 specifikimet

Më poshtë do të gjeni specifikimet e produktit dhe specifikimet udhëzuese të Philips 60PFL6008.

Intuitive touchscreen technology lets you control your PC right from the screen. And the vibrant 1980 x 1200 resolution ...
Be prepared for brilliant visuals and crisp images with the unforgettable quality of this stunning FHD display.*
No need to buy external speakers for great audio.  With integrated speakers this display is ready to go once you’re conn...
Easily connect with the convenient DVI port for stunning HD visuals through a high quality and reliable digital connecti...
The display is equipped with standard VESA mounting for showcasing on a wall or swivel arm.
Convenience in the palm of your hand with a remote control that makes controlling your display easier than ever.
Të përgjithshme
Markë Philips
Model 60PFL6008 | 60PFL6008K/12
Produkt Televizion
EAN 8712581663629
Gjuha Anglisht
Lloji i skedarit Udhëzuesi i përdoruesit (PDF)
Display
Display diagonal 60 "
Display brightness 400 cd/m²
Display diagonal (metric) 152 cm
HD type Full HD
Display resolution 1920 x 1080 pixels
Screen format adjustments 16:9,Auto,Zoom
Supported graphics resolutions 1920 x 1080 (HD 1080)
Supported video modes 1080p
Contrast ratio (dynamic) 500000:1
LED backlighting type -
Motion interpolation technology PMR (Perfect Motion Rate) 500 Hz
Response time - ms
Screen shape -
Native aspect ratio 16:9
Power
Power consumption (standby) 0.15 W
AC input voltage 220 - 240 V
AC input frequency 50 - 60 Hz
Power consumption (PowerSave) 0.01 W
Weight & dimensions
Weight (without stand) 25000 g
Weight (with stand) 27000 g
Width (without stand) 1352 mm
Depth (without stand) 33.5 mm
Height (without stand) 786 mm
Width (with stand) 1352 mm
Depth (with stand) 280 mm
Height (with stand) 857 mm
Other features
3D
3D type Passive
2D-3D converter
Built-in speaker(s)
Energy efficiency class (old) A+
Batteries included
3D glasses included
3D glasses quantity 4
Digital Living Network Alliance (DLNA) certified
TV tuner
Tuner type Analog & digital
Analog signal format system NTSC,PAL,SECAM
Digital signal format system DVB-C,DVB-T
Audio
Number of speakers 2
RMS rated power 20 W
Built-in subwoofer
Audio system Clear Sound, Incredible Surround, Pure Bass
Auto volume leveller
Ports & interfaces
HDMI ports quantity 4
PC in (D-Sub)
DVI port
DVI-D ports quantity 0
DVI-I ports quantity 0
Audio input for DVI
USB 2.0 ports quantity 3
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity 0
Component video (YPbPr/YCbCr) in 1
Composite video in 0
PC Audio in
Digital audio optical out 1
RS-232 ports 0
SCART ports quantity 1
RF ports quantity 1
Ethernet LAN (RJ-45) ports 1
Common interface (CI) -
Common interface Plus (CI+)
Digital audio coaxial out 0
Consumer Electronics Control (CEC) EasyLink
S-Video inputs quantity 0
VGA (D-Sub) ports quantity 1
Headphone outputs 1
Compatible memory cards Not supported
Card reader integrated
Network
Ethernet LAN
Wi-Fi
Wi-Fi standards Wi-Fi 4 (802.11n)
Bluetooth
Smart TV
Internet TV
Lifestyle apps Facebook,Skype,Twitter
Smart TV
Video apps Netflix,YouTube
Performance
Video formats supported AVI,H.264,MKV,MPEG1,MPEG2,MPEG4,WMV9
Audio formats supported AAC,MP3,WMA
Image formats supported JPG
Teletext function
Teletext 1200 pages
Local dimming
Game mode
DVD player
Management features
Electronic Programme Guide (EPG)
On Screen Display (OSD)
Firmware upgradeable
Auto power off
On/Off timer
Design
VESA mounting
Panel mounting interface 400 x 400 mm
Product colour Black
On/off switch
Packaging data
Remote control included
Cables included AC
Desktop stand
Quick start guide
Package width 1465 mm
Package depth 198 mm
Package height 965 mm
Operational conditions
Operating temperature (T-T) 5 - 35 °C
tregoni më shumë

Pyetje të Shpeshta

Nuk mund ta gjeni përgjigjen e pyetjes suaj në udhëzues? Ju mund të gjeni përgjigjen e pyetjes suaj te Pyetje dhe Përgjigje të Shpeshta rreth Philips 60PFL6008 më poshtë.

A nuk është listuar pyetja juaj? Bëni pyetjen tuaj këtu

Nuk ka rezultate