Panasonic WV-SC387A udhëzues

Panasonic WV-SC387A
7 · 1
PDF udhëzues
 · 232 faqe
Anglisht
udhëzuesPanasonic WV-SC387A

Operating Instructions

Network Camera

Model No. WV-SW598A

WV-SC588A

WV-SW397B

WV-SC387A

WV-SC588AWV-SW598A

Before attempting to connect or operate this product, please read these instructions
carefully and save this manual for future use.
The model number is abbreviated in some descriptions in this manual.

Shikoni udhëzuesin për Panasonic WV-SC387A këtu, falas. Ky udhëzues hyn në kategori kamerat e sigurisë dhe është vlerësuar nga 1 njerëzit me një mesatare prej 7. Ky udhëzues është i disponueshëm në gjuhët e mëposhtme: Anglisht. A keni ndonjë pyetje në lidhje me Panasonic WV-SC387A apo keni nevojë për ndihmë? Bëni pyetjen tuaj këtu

Keni nevojë për ndihmë?

A keni një pyetje në lidhje me Panasonic dhe përgjigja nuk është në udhëzues? Bëni pyetjen tuaj këtu. Jepni një përshkrim të qartë dhe gjithëpërfshirës të çështjes dhe pyetjes suaj. Sa më mirë të përshkruhet problemi dhe pyetja juaj, aq më e lehtë është për zotëruesit e tjerë të Panasonic t'ju japin një përgjigje të mirë.

Numri i pyetjeve: 0

Të përgjithshme
Panasonic
WV-SC387A | WV-SC387A
kamera e sigurisë
0885170269545
Anglisht
Udhëzuesi i përdoruesit (PDF)
Performance
Type-
Light exposure modesAuto
Wide Dynamic Range (WDR)
Day/night mode
Placement supportedIndoor & outdoor
Auto-tracking
Auto pan mode
Auto patrol mode
Connectivity technology-
Preset points
Alarm input/output
Number of languages9
Languages supportCHI (SIMPL), DEU, ENG, ESP, FRE, ITA, JPN, POR, RUS
Image sensor
Sensor typeMOS
Optical sensor size1/3 "
Progressive scan
Camera
Minimum illumination0.1 lx
White balanceATW, AWC
Camera shutter speedOff (1/30), 3/100, 3/120, 2/100, 2/120, 1/100, 1/120, 1/250, 1/500, 1/1000, 1/2000, 1/4000, 1/10000 s
Camera shutter typeElectronic
Lens viewing angle, horizontal64 °
Lens viewing angle, vertical38 °
Pan range0 - 360 °
Pan speed120 °/sec
Tilt angle range-23 - 205 °
Tilt speed120 °/sec
Video
Noise reduction
Privacy masking
Maximum resolution1280 x 960 pixels
Video formats supportedH.264, M-JPEG
Supported graphics resolutions320 x 180,320 x 240,640 x 360,640 x 480 (VGA),800 x 600 (SVGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960
Supported video modes960p
Security
Video motion detection
Privacy protection
Lens system
Focal length range4.3 - 129 mm
Zoom capability
Optical zoom45 x
Digital zoom12 x
Maximum aperture number4.7
Normal focusing range2 m
Auto focus
Ports & interfaces
Microphone in
Storage
Compatible memory cardsSD, SDHC, SDXC
Built-in HDD-
System requirements
Windows operating systems supportedWindows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64
Technical details
Transmission typeUnicast / Multicast / Pull / Push
Design
Product colourBlack, White
Form factorDome
Mounting typeCeiling
Housing materialAcrylonitrile butadiene styrene (ABS)
Protection featuresDust resistant
Audio
Audio formats supportedAAC, ADPCM, G.711
Audio system2-way
Packaging content
Number of cameras-
Mounting kit
Manual
User guide
Mounting brackets included
Resource CD
Network
Supported network protocolsTCP/IP, UPnP, DHCP, UDP/IP, HTTP, HTTPS, RTSP, RTP, RTP/RTCP, FTP, SMTP, DNS, NTP, SNMP, DHCPv6, ICMP, ARP
Ethernet LAN-
Wi-Fi-
Operational conditions
Operating temperature (T-T)-10 - 55 °C
Operating relative humidity (H-H)10 - 90 %
Power
Power over Ethernet (PoE)
DC output current1 A
DC output voltage12
Power consumption250 mA
Power consumption (typical)12 W
Power source typePoE
Weight & dimensions
Weight1500 g
tregoni më shumë

Nuk mund ta gjeni përgjigjen e pyetjes suaj në udhëzues? Ju mund të gjeni përgjigjen e pyetjes suaj te Pyetje dhe Përgjigje të Shpeshta rreth Panasonic WV-SC387A më poshtë.

A nuk është listuar pyetja juaj? Bëni pyetjen tuaj këtu

Nuk ka rezultate