Panasonic Lumix DMC-SZ3 udhëzues

Panasonic Lumix DMC-SZ3
6.5 · 1
PDF udhëzues
 · 128 faqe
Anglisht
udhëzuesPanasonic Lumix DMC-SZ3

Operating Instructions

for advanced features

Digital Camera

Model No. DMC-SZ3
Please read these instructions carefully before using this product,
and save this manual for future use.
until
2013/01/11
VQT4S11
F1212HH0

Operating Instructions

for advanced features

Digital Camera

Model No. DMC-SZ3
Please read these instructions carefully before using this product,
and save this manual for future use.
until
2013/01/11
VQT4S11
F1212HH0

Operating Instructions

for advanced features

Digital Camera

Model No. DMC-SZ3
Please read these instructions carefully before using this product,
and save this manual for future use.
until
2013/01/11
VQT4S11
F1212HH0

Upute za uporabu

naprednih značajki

Digitalni fotoaparat

Model br. DMC-SZ3
Pažljivo pročitajte ove upute prije korištenja uređaja i spremite
priručnik za buduću uporabu.
VQT4S11
F1212HH0

Udhëzues

Shikoni udhëzuesin për Panasonic Lumix DMC-SZ3 këtu, falas. Ky udhëzues hyn në kategori Aparate fotografike dhe është vlerësuar nga 1 njerëzit me një mesatare prej 6.5. Ky udhëzues është i disponueshëm në gjuhët e mëposhtme: Anglisht. A keni ndonjë pyetje në lidhje me Panasonic Lumix DMC-SZ3 apo keni nevojë për ndihmë? Bëni pyetjen tuaj këtu

Keni nevojë për ndihmë?

A keni një pyetje në lidhje me Panasonic Lumix DMC-SZ3 dhe përgjigja nuk është në udhëzues? Bëni pyetjen tuaj këtu. Jepni një përshkrim të qartë dhe gjithëpërfshirës të çështjes dhe pyetjes suaj. Sa më mirë të përshkruhet problemi dhe pyetja juaj, aq më e lehtë është për zotëruesit e tjerë të Panasonic Lumix DMC-SZ3 t'ju japin një përgjigje të mirë.

Numri i pyetjeve: 0

Panasonic Lumix DMC-SZ3 specifikimet

Më poshtë do të gjeni specifikimet e produktit dhe specifikimet udhëzuese të Panasonic Lumix DMC-SZ3.

See your digital world in a whole new way. Enjoy movies and photos with the great image quality and high-definition deta...
When performance is your priority, rely on proven, trusted technology. With the cylindrical lithium-ion battery cell you...
Të përgjithshme
Markë Panasonic
Model Lumix DMC-SZ3 | DMC-SZ3RIT-K
Produkt Aparat fotografik
EAN 4010869238946
Gjuha Anglisht
Lloji i skedarit Udhëzuesi i përdoruesit (PDF)
Picture quality
Megapixel (approx.) 16.1 MP
Camera type Compact camera
Image sensor size 1/2.33 "
Sensor type CCD
Maximum image resolution 3456 x 3456 pixels
Still image resolution(s) 640 x 480,\r\n2048 x 1536\r\n2560 x 1920\r\n3456 x 3456\r\n3648 x 2736\r\n4608 x 2592\r\n4608 x 3072\r\n4608 x 3456
Image stabilizer
Supported aspect ratios 1:1,3:2,4:3,16:9
Total megapixels 16.6 MP
Image formats supported EXIF,JPG
Lens system
Optical zoom 10 x
Digital zoom 4 x
Focal length range 4.5 - 45 mm
Minimum focal length (35mm film equiv) 25 mm
Maximum focal length (35mm film equiv) 250 mm
Minimum aperture number 3.1
Maximum aperture number 5.9
Lens structure (elements/groups) 9/7
Extra/Smart zoom 22.5 x
Combined zoom 20 x
Focusing
Auto focusing (AF) modes Continuous Auto Focus
Focus adjustment Auto
Macro focusing range (wide) 0.05 - ∞ m
Macro focusing range (tele) 1.5 - ∞ m
Auto Focus (AF) assist beam
Exposure
ISO sensitivity 100,200,400,800,1600
Light exposure modes Auto
Light exposure control Program AE
Light exposure correction ± 2EV (1/3EV step)
ISO sensitivity (min) 100
ISO sensitivity (max) 1600
Shutter
Fastest camera shutter speed 1/1600 s
Slowest camera shutter speed 8 s
Flash
Flash modes Auto,Forced off,Forced on,Red-eye reduction,Slow synchronization
Flash range (wide) 0.6 - 4.1 m
Flash range (tele) 1.5 - 2.1 m
Video
Maximum video resolution 1280 x 720 pixels
Video resolutions 320 x 240,640 x 480,1280 x 720 pixels
Motion JPEG frame rate 24 fps
Analog signal format system NTSC,PAL
HD type HD
Resolution at capture speed 640x480@30fps
Video formats supported M-JPEG
Video recording
Audio
Built-in microphone
Audio system Mono
Voice recording
Memory
Internal memory 90 MB
Compatible memory cards SD,SDHC,SDXC
Memory slots 1
Display
Display LCD
Display diagonal 2.7 "
Display resolution (numeric) 230000 pixels
Field of view 100 %
Ports & interfaces
PictBridge
AV output
USB version -
HDMI
Design
Product colour Black
Camera
White balance Auto,Cloudy,Daylight,Halogen,Incandescent,Shade
Scene modes Children,Night portrait,Panorama,Pet,Portrait,Sports,Sunset
Photo effects Black&White,Sepia,Vivid
Self-timer delay 2,10 s
On Screen Display (OSD) languages CZE,DAN,DEU,DUT,ENG,ESP,FIN,FRE,GRE,HUN,ITA,JPN,POL,POR,SWE,TUR
Camera file system DCF,DPOF 1.1,Exif 2.3
Calendar
Windows operating systems supported
Weight & dimensions
Width 94.8 mm
Depth 21.9 mm
Height 55.8 mm
Weight 111 g
Weight (including battery) 126 g
Other features
Power source type Battery
Built-in flash
Accessories included 8GB SDHC
Battery
Battery technology Lithium-Ion (Li-Ion)
Battery voltage 3.6 V
Battery life (CIPA standard) 250 shots
Battery capacity 690 mAh
Packaging content
AC adapter included
Cables included USB
Battery charger included
Batteries included
Hand strap
Bundled software PHOTOfunSTUDIO 9.0 LE, Adobe Reader
Quick start guide
Carrying case
Operational conditions
Operating temperature (T-T) 0 - 40 °C
Operating relative humidity (H-H) 10 - 80 %
tregoni më shumë

Pyetje të Shpeshta

Nuk mund ta gjeni përgjigjen e pyetjes suaj në udhëzues? Ju mund të gjeni përgjigjen e pyetjes suaj te Pyetje dhe Përgjigje të Shpeshta rreth Panasonic Lumix DMC-SZ3 më poshtë.

A nuk është listuar pyetja juaj? Bëni pyetjen tuaj këtu

Nuk ka rezultate