Panasonic Lumix DMC-FZ200 udhëzues

Panasonic Lumix DMC-FZ200
8.9 · 15
PDF udhëzues
 · 345 faqe
Anglisht
udhëzuesPanasonic Lumix DMC-FZ200
Please read these instructions carefully before using this product,
and save this manual for future use.

Operating Instructions

for advanced features

Digital Camera

Model No. DMC-FZ2000
DVQP1096ZA
F1016YT0
until 2015/9/2
Message Display P325
Troubleshooting P327
Finding the information you need P2
Contents P4
Contents by Function P9
Menu list P190

Shikoni udhëzuesin për Panasonic Lumix DMC-FZ200 këtu, falas. Ky udhëzues hyn në kategori aparate fotografike dhe është vlerësuar nga 15 njerëzit me një mesatare prej 8.9. Ky udhëzues është i disponueshëm në gjuhët e mëposhtme: Anglisht. A keni ndonjë pyetje në lidhje me Panasonic Lumix DMC-FZ200 apo keni nevojë për ndihmë? Bëni pyetjen tuaj këtu

Keni nevojë për ndihmë?

A keni një pyetje në lidhje me Panasonic dhe përgjigja nuk është në udhëzues? Bëni pyetjen tuaj këtu. Jepni një përshkrim të qartë dhe gjithëpërfshirës të çështjes dhe pyetjes suaj. Sa më mirë të përshkruhet problemi dhe pyetja juaj, aq më e lehtë është për zotëruesit e tjerë të Panasonic t'ju japin një përgjigje të mirë.

Numri i pyetjeve: 0

Fotoaparati, si Panasonic Lumix DMC-FZ200, janë me rëndësi në kohët moderne, kur shumë njerëz duan të rregjistrojnë kujtimet e tyre në mënyra të ndryshme. Lumix DMC-FZ200 është një fotoaparat i tipit Bridge me një sensor imazhi MOS prej 1/2.3 inch dhe një rezolucion maksimal prej 4000 x 3000 pikselesh. Ndër rezolucionet e tjera janë 480 x 480, 640 x 360, 640 x 424, 640 x 480, 1536 x 1536, 1600 x 1200, 1920 x 1080, 1920 x 1920, 2048 x 1360, 2048 x 1536, 2448 x 2448, 2560 x 1440, 2560 x 1712, 2560 x 1920, 2992 x 2992, 3264 x 1840, 3264 x 2176, 3264 x 2448, 4000 x 2248, 4000 x 2672 dhe 4000 x 3000. Lumix DMC-FZ200 ka një stabilizator imazhi dhe një zoom optik prej 24x, ndërsa zoomi digjital është 4x. Gjatësia minimale prej së cilës fotoaparati nis të punojë është 25 milimetra (35 mm film eq.), ndërsa gjatësia maksimale është 672 milimetra. Apertura minimale është 2.8, ndërsa apertura maksimale është 8. Fotoaparati Lumix DMC-FZ200 ka një sensor imazhi MOS prej 12.1 megapikselësh dhe një numër total prej 12.8 megapikselësh. Por, një nga tiparet kryesore të këtij fotoaparati është aftësia e tij për të bërë foto nga shumë kënde të ndryshme dhe për të rregjistruar video në rezolucion Full-HD. I përshtatshëm për përdorim të përditshëm dhe për voyage, Lumix DMC-FZ200 mund të jetë një zgjedhje e mirë për të gjithë ata që kërkojnë një produkt me cilësi dhe veçori të mira.

With both DVI and HDMI ports this display is ready to connect for brilliant HD visuals over a smooth digital connection....
Intuitive touchscreen technology lets you control your PC right from the screen. And the vibrant 1980 x 1200 resolution ...
When performance is your priority, rely on proven, trusted technology. With the cylindrical lithium-ion battery cell you...
Të përgjithshme
Panasonic
Lumix DMC-FZ200 | DMC-FZ200EP9
aparat fotografik
5025232683680, 5025232683703, 5025232771523, 5025232771530, 5025232771547, 616641724665, 617689550148, 617689550155, 617689550162, 617689550179, 846875436885, 885170087804, 5711783222231, 4056572643646
Anglisht
Udhëzues përdoruesi (PDF), Udhëzues i shpejtë (PDF)
Picture quality
Megapixel (approx.)12.1 MP
Camera typeBridge camera
Image sensor size1/2.3 "
Sensor typeMOS
Maximum image resolution4000 x 3000 pixels
Still image resolution(s)480 x 480,640 x 360,640 x 424,640 x 480,1536 x 1536,1600 x 1200,1920 x 1080,1920 x 1920,2048 x 1360,2048 x 1536,2448 x 2448,2560 x 1440,2560 x 1712,2560 x 1920,2992 x 2992,3264 x 1840,3264 x 2176,3264 x 2448,4000 x 2248,4000 x 2672,4000 x 3000
Image stabilizerYes
Total megapixels12.8 MP
Supported aspect ratios3:2, 4:3, 16:9
Lens system
Optical zoom24 x
Digital zoom4 x
Focal length range4.5 - 108 mm
Minimum focal length (35mm film equiv)25 mm
Maximum focal length (35mm film equiv)672 mm
Minimum aperture number2.8
Maximum aperture number8
Lens structure (elements/groups)14/11
Extra/Smart zoom46.9 x
Focusing
Auto focusing (AF) modesContinuous Auto Focus, Selective Auto Focus
Normal focusing range0.3 - ∞ m
Macro focusing range (tele)1 - ∞ m
Macro focusing range (wide)0.01 - ∞ m
Auto Mode focusing range (tele)1 - ∞ m
Auto Mode focusing range (wide)0.01 - ∞ m
Manual focusing range (tele)1 - ∞ m
Manual focusing range (wide)0.01 - ∞ m
Auto Focus (AF) lockYes
Auto Focus (AF) assist beamYes
Normal focusing range (wide)0.3 - ∞ m
Normal focusing range (tele)2 - ∞ m
Face trackingYes
Exposure
ISO sensitivity100,200,400,800,1600,3200,6400,Auto
Light exposure modesAperture priority AE, Manual, Shutter priority AE
Light exposure controlProgram AE
Light exposure correction± 3EV (1/3EV step)
Light meteringCentre-weighted, Spot
Shutter
Fastest camera shutter speed1 s
Slowest camera shutter speed60 s
Flash
Flash modesAuto, Forced off, Forced on, Red-eye reduction, Slow synchronization
Flash range (wide)0.3 - 13.5 m
Flash range (tele)1 - 13.5 m
Other features
Built-in flashYes
HDMI ports quantity1
Power source typeAC, Battery
Video capabilityYes
Video
Maximum video resolution1920 x 1080 pixels
Video resolutions640 x 480,1280 x 720,1920 x 1080 pixels
Video formats supportedAVCHD, MP4
Motion JPEG frame rate25 fps
HD typeFull HD
Analog signal format systemNTSC, PAL
Video recordingYes
Audio
Built-in microphoneYes
Memory
Internal memory70 MB
Compatible memory cardsSD, SDHC, SDXC
Display
DisplayLCD
Display diagonal3 "
Display resolution (numeric)460000 pixels
Field of view100 %
Second displayNo
Ports & interfaces
PictBridgeYes
USB version2.0
HDMIYes
HDMI connector typeMini
Network
Wi-FiNo
Design
Product colourBlack
Camera
White balanceAuto, Cloudy, Daylight, Flash, Incandescent, Shade
Scene modesPortrait
Photo effectsBlack&White, Sepia
Self-timer delay2, 10 s
HistogramYes
Image editingCrop, Resizing
On Screen Display (OSD) languagesDEU, ENG, ESP, FRE, ITA, JPN
Image quality adjustmentContrast, Saturation, Sharpness
CalendarYes
Weight & dimensions
Width125.2 mm
Depth110.2 mm
Height86.6 mm
Weight537 g
Weight (including battery)588 g
Battery
Battery technologyLithium-Ion (Li-Ion)
Battery voltage7.2 V
Battery life (CIPA standard)540 shots
Battery capacity1200 mAh
Packaging content
Bundled softwarePHOTOfunSTUDIO 8.3 PE, SilkyPix Developer Studio, Adobe Reader
Cables includedAC, USB
Battery charger includedYes
Batteries includedYes
Hand strapYes
tregoni më shumë

Nuk mund ta gjeni përgjigjen e pyetjes suaj në udhëzues? Ju mund të gjeni përgjigjen e pyetjes suaj te Pyetje dhe Përgjigje të Shpeshta rreth Panasonic Lumix DMC-FZ200 më poshtë.

Sa është pesha e Panasonic Lumix DMC-FZ200?

Panasonic Lumix DMC-FZ200 ka një peshë prej 537 g.

Cila është madhësia e ekranit të Panasonic Lumix DMC-FZ200?

Madhësia e ekranit të Panasonic Lumix DMC-FZ200 është 3 ".

Sa është lartësia e Panasonic Lumix DMC-FZ200?

Panasonic Lumix DMC-FZ200 ka një lartësi prej 86.6 mm.

Sa është gjerësia e Panasonic Lumix DMC-FZ200?

Panasonic Lumix DMC-FZ200 ka një gjerësi prej 125.2 mm.

Cila është thellësia e Panasonic Lumix DMC-FZ200?

Panasonic Lumix DMC-FZ200 ka një thellësi prej 110.2 mm.

A është udhëzuesi i Panasonic Lumix DMC-FZ200 në dispozicion në Shqiptar?

Fatkeqësisht, ne nuk kemi udhëzues për Panasonic Lumix DMC-FZ200 në dispozicion në Shqiptar. Ky udhëzues është i disponueshëm në Anglisht.

A nuk është listuar pyetja juaj? Bëni pyetjen tuaj këtu

Nuk ka rezultate