Panasonic Lumix DMC-FT5 udhëzues

Panasonic Lumix DMC-FT5
7.9 · 4
PDF udhëzues
 · 277 faqe
Anglisht
udhëzuesPanasonic Lumix DMC-FT5

Operating Instructions

for advanced features

Digital Camera

Model No. DMC-FT5
Please read these instructions carefully before using this product,
and save this manual for future use.
until
2013/04/15
VQT4U30
F0213MG0

Shikoni udhëzuesin për Panasonic Lumix DMC-FT5 këtu, falas. Ky udhëzues hyn në kategori Aparate fotografike dhe është vlerësuar nga 4 njerëzit me një mesatare prej 7.9. Ky udhëzues është i disponueshëm në gjuhët e mëposhtme: Anglisht. A keni ndonjë pyetje në lidhje me Panasonic Lumix DMC-FT5 apo keni nevojë për ndihmë? Bëni pyetjen tuaj këtu

Keni nevojë për ndihmë?

A keni një pyetje në lidhje me Panasonic dhe përgjigja nuk është në udhëzues? Bëni pyetjen tuaj këtu. Jepni një përshkrim të qartë dhe gjithëpërfshirës të çështjes dhe pyetjes suaj. Sa më mirë të përshkruhet problemi dhe pyetja juaj, aq më e lehtë është për zotëruesit e tjerë të Panasonic t'ju japin një përgjigje të mirë.

Numri i pyetjeve: 0

With both DVI and HDMI ports this display is ready to connect for brilliant HD visuals over a smooth digital connection....
Intuitive touchscreen technology lets you control your PC right from the screen. And the vibrant 1980 x 1200 resolution ...
When performance is your priority, rely on proven, trusted technology. With the cylindrical lithium-ion battery cell you...
Të përgjithshme
Panasonic
Lumix DMC-FT5 | DMC-FT5EP-K
Aparat fotografik
5025232724949, 5025232725014, 5025232793983
Anglisht
Udhëzues përdoruesi (PDF)
Picture quality
Megapixel (approx.)16.1 MP
Camera typeCompact camera
Image sensor size1/2.33 "
Sensor typeMOS
Maximum image resolution4608 x 3456 pixels
Still image resolution(s)480 x 480,640 x 360,640 x 424,640 x 480,1280 x 960,1536 x 1536,1920 x 1080,1920 x 1920,2048 x 1360,2048 x 1536,2560 x 1440,2560 x 1712,2560 x 1920,2736 x 2736,3456 x 3456,3648 x 2056,3648 x 2432,3648 x 2736,4608 x 2592,4608 x 3072,4608 x 3456
Image stabilizer
Supported aspect ratios3:2, 4:3, 16:9
Total megapixels17.5 MP
Image formats supportedJPG, MPO
Lens system
Optical zoom4.6 x
Digital zoom4 x
Focal length range4.9 - 22.8 mm
Minimum focal length (35mm film equiv)28 mm
Maximum focal length (35mm film equiv)128 mm
Minimum aperture number3.3
Maximum aperture number5.9
Lens structure (elements/groups)10/8
Extra/Smart zoom9.3 x
Focusing
Auto focusing (AF) modesContinuous Auto Focus, Tracking Auto Focus
Auto Mode focusing range (tele)0.30 - ∞ m
Auto Mode focusing range (wide)0.05 - ∞ m
Auto Focus (AF) assist beam
Auto Focus (AF) object detectionFace
Exposure
ISO sensitivity100,200,400,800,1600,3200,6400,Auto
Light exposure modesAuto, Manual
Light exposure controlProgram AE
Light exposure correction± 2EV (1/3EV step)
Light meteringEvaluative (Multi-pattern)
ISO sensitivity (min)100
ISO sensitivity (max)6400
Shutter
Fastest camera shutter speed1/1300 s
Slowest camera shutter speed4 s
Flash
Flash modesAuto, Forced off, Forced on, Red-eye reduction, Slow synchronization
Flash range (wide)0.3 - 5.6 m
Flash range (tele)0.3 - 3.1 m
Other features
Built-in flash
HDMI ports quantity1
Power source typeBattery
Video
Maximum video resolution1920 x 1080 pixels
Video resolutions640 x 480,1280 x 720,1920 x 1080 pixels
Video formats supportedAVCHD, MP4
Motion JPEG frame rate50 fps
Analog signal format systemNTSC, PAL
HD typeFull HD
Video recording
Audio
Built-in microphone
Voice recording
Memory
Internal memory10 MB
Compatible memory cardsSD, SDHC, SDXC
Memory slots1
Display
DisplayLCD
Display diagonal3 "
Display resolution (numeric)460000 pixels
Field of view100 %
Viewfinder
Viewfinder typeNot available
Ports & interfaces
PictBridge
USB version2.0
Design
Product colourBlack
Dustproof
Freezeproof
Waterproof
Scratch-resistant
Camera
White balanceAuto, Cloudy, Daylight, Incandescent, Manual
Scene modesBeach, Children, Cuisine, Night, Night landscape, Panorama, Pet, Sports, Sunset, Underwater, Landscape (scenery)
Photo effectsAntique, Black&White, Fader, Sepia, Vivid
Self-timer delay2, 10 s
Multi burst mode
3D
Image editingCrop, Resizing
Camera file systemDCF, DPOF 1.1, Exif 2.3
Calendar
Windows operating systems supported
GPS (satellite)
Weight & dimensions
Width109.2 mm
Depth28.9 mm
Height67.4 mm
Weight188 g
Weight (including battery)214 g
Battery
Battery technologyLithium-Ion (Li-Ion)
Battery voltage3.6 V
Battery life (CIPA standard)370 shots
Battery capacity1250 mAh
Number of batteries supported1
Packaging content
Bundled softwarePHOTOfunSTUDIO 9.1 PE\r\nAdobe Reader
Cables includedAC, USB
Battery charger included
Batteries included
Hand strap
Quick start guide
Network
Bluetooth
Wi-Fi
Wi-Fi standards802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
Near Field Communication (NFC)
tregoni më shumë

Nuk mund ta gjeni përgjigjen e pyetjes suaj në udhëzues? Ju mund të gjeni përgjigjen e pyetjes suaj te Pyetje dhe Përgjigje të Shpeshta rreth Panasonic Lumix DMC-FT5 më poshtë.

A nuk është listuar pyetja juaj? Bëni pyetjen tuaj këtu

Nuk ka rezultate