Netgear ReadyNAS 314 udhëzues

Netgear ReadyNAS 314
8.2 · 1
PDF udhëzues
 · 250 faqe
Anglisht
udhëzuesNetgear ReadyNAS 314
350 East Plumeria Drive
San Jose, CA 95134
USA
March 2013
202-11207-01

ReadyNAS OS 6.0

Software Manual

Models:

104
312
314

Shikoni udhëzuesin për Netgear ReadyNAS 314 këtu, falas. Ky udhëzues hyn në kategori Nas dhe është vlerësuar nga 1 njerëzit me një mesatare prej 8.2. Ky udhëzues është i disponueshëm në gjuhët e mëposhtme: Anglisht. A keni ndonjë pyetje në lidhje me Netgear ReadyNAS 314 apo keni nevojë për ndihmë? Bëni pyetjen tuaj këtu

Keni nevojë për ndihmë?

A keni një pyetje në lidhje me Netgear dhe përgjigja nuk është në udhëzues? Bëni pyetjen tuaj këtu. Jepni një përshkrim të qartë dhe gjithëpërfshirës të çështjes dhe pyetjes suaj. Sa më mirë të përshkruhet problemi dhe pyetja juaj, aq më e lehtë është për zotëruesit e tjerë të Netgear t'ju japin një përgjigje të mirë.

Numri i pyetjeve: 0

Të përgjithshme
Netgear
ReadyNAS 314 | RN31443E-100EUS
Nas
606449093568, 0606449094589, 6064490945894
Anglisht
Udhëzuesi i përdoruesit (PDF)
Processor
Processor familyIntel Atom®
Processor model-
Number of processors installed1
Processor frequency2.1 GHz
Processor cores2
Storage
Total installed storage capacity12 TB
Number of storage drives installed4
Number of storage drives supported4
Storage drive capacity3000 GB
RAID levels0, 1,5, 6,10, JBOD
Maximum supported storage capacity16 TB
Hot-swap drive bays
Storage drive size2.5/3.5 "
Supported file systemsext3, ext4, FAT32, HFS+, NTFS
Storage drive interfaceSerial ATA
RAID support
Memory
Internal memory2 GB
Internal memory type-
Network
Ethernet LAN
Ethernet LAN data rates10,100,1000 Mbit/s
Wi-Fi
Cabling technology10/100/1000Base-T(X)
Jumbo frames support
DHCP client
iSCSI support
Ports & interfaces
Ethernet LAN (RJ-45) ports2
USB 2.0 ports quantity1
eSATA
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity2
Fiber ports quantity0
Performance
Security algorithms256-bit AES
Access Control List (ACL)
Number of users8192 user(s)
Noise level25 dB
Design
Chassis typeMini Tower
Product colourBlack
LED indicators
Display typeLCD
Number of fans1 fan(s)
Power
Power supply unit (PSU) capacity90 W
Power consumption (typical)69 W
AC input voltage100-240 V
AC input frequency50 - 60 Hz
Packaging content
External power adapter
Weight & dimensions
Width134 mm
Depth223 mm
Height205 mm
Weight3970 g
Software
Windows operating systems supported
Linux operating systems supported
Mac operating systems supported
Operational conditions
Operating temperature (T-T)0 - 40 °C
Storage relative humidity (H-H)5 - 95 %
tregoni më shumë

Nuk mund ta gjeni përgjigjen e pyetjes suaj në udhëzues? Ju mund të gjeni përgjigjen e pyetjes suaj te Pyetje dhe Përgjigje të Shpeshta rreth Netgear ReadyNAS 314 më poshtë.

A nuk është listuar pyetja juaj? Bëni pyetjen tuaj këtu

Nuk ka rezultate