LG 47LA6678 udhëzues

LG 47LA6678
7.3 · 1
PDF udhëzues
 · 332 faqe
Anglisht
udhëzuesLG 47LA6678
LA62** LA71** LN57**
LA64** LA74** LN61**
LA66** LN65**
LA69**
www.lg.com

OWNER’S MANUAL

LED TV

*
Please read this manual carefully before operating
your set and retain it for future reference.
* LG LED TV applies LCD screen with LED backlights.
P/NO : MFL67658602(1409-REV08)
Printed in Korea

*MFL67658602*

Udhëzues

Shikoni udhëzuesin për LG 47LA6678 këtu, falas. Ky udhëzues hyn në kategori Televizorët dhe është vlerësuar nga 1 njerëzit me një mesatare prej 7.3. Ky udhëzues është i disponueshëm në gjuhët e mëposhtme: Anglisht. A keni ndonjë pyetje në lidhje me LG 47LA6678 apo keni nevojë për ndihmë? Bëni pyetjen tuaj këtu

Keni nevojë për ndihmë?

A keni një pyetje në lidhje me LG 47LA6678 dhe përgjigja nuk është në udhëzues? Bëni pyetjen tuaj këtu. Jepni një përshkrim të qartë dhe gjithëpërfshirës të çështjes dhe pyetjes suaj. Sa më mirë të përshkruhet problemi dhe pyetja juaj, aq më e lehtë është për zotëruesit e tjerë të LG 47LA6678 t'ju japin një përgjigje të mirë.

Numri i pyetjeve: 0

LG 47LA6678 specifikimet

Më poshtë do të gjeni specifikimet e produktit dhe specifikimet udhëzuese të LG 47LA6678.

Intuitive touchscreen technology lets you control your PC right from the screen. And the vibrant 1980 x 1200 resolution ...
Be prepared for brilliant visuals and crisp images with the unforgettable quality of this stunning FHD display.*
No need to buy external speakers for great audio.  With integrated speakers this display is ready to go once you’re conn...
Connect to TV Wirelessly
With a few clicks, Intel® Wireless Display expands your screen’s potential, linking mobile devi...
Experience twice the entertainment with smooth picture in picture and get the most out of what your display can offer.
The display is equipped with standard VESA mounting for showcasing on a wall or swivel arm.
Convenience in the palm of your hand with a remote control that makes controlling your display easier than ever.
Të përgjithshme
Markë LG
Model 47LA6678 | 47LA6678
Produkt Televizion
EAN 8806084278302
Gjuha Anglisht
Lloji i skedarit Udhëzuesi i përdoruesit (PDF)
Display
Display diagonal 47 "
HD type Full HD
Display resolution 1920 x 1080 pixels
LED backlighting type -
Motion interpolation technology MCI (Motion Clarity Index) 400
Display diagonal (metric) 119 cm
Display brightness - cd/m²
Response time - ms
Screen shape Flat
Native aspect ratio 16:9
Other features
3D
3D type Passive
Supported 3D technologies LG Cinema 3D
2D-3D converter
Built-in speaker(s)
Annual energy consumption 92 kWh
Energy efficiency class (old) A+
Batteries included
3D glasses included
3D glasses quantity 4
Built-in camera
Motion control
Near Field Communication (NFC)
Wi-Fi ready
Digital Living Network Alliance (DLNA) certified
TV tuner
Analog signal format system -
Digital signal format system DVB-C,DVB-S,DVB-S2,DVB-T
Auto channel search
Audio
Number of speakers 2
Built-in subwoofer
RMS rated power 24 W
Equalizer
Equalizer bands quantity 7
Audio system Infinite Suround, Clear Voice II
Ports & interfaces
HDMI ports quantity 3
PC in (D-Sub)
HDMI version 1.4
DVI port
DVI-D ports quantity 0
USB 2.0 ports quantity 3
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity 0
Component video (YPbPr/YCbCr) in 1
Composite video in 1
Audio (L/R) in 1
PC Audio in
Digital audio optical out 1
SCART ports quantity 1
Ethernet LAN (RJ-45) ports 1
Common interface (CI) -
Common interface Plus (CI+)
S-Video inputs quantity 0
VGA (D-Sub) ports quantity 0
Headphone outputs 1
Intel® Wireless Display (Intel® WiDi)
RF ports quantity 2
Consumer Electronics Control (CEC) SimpLink
Network
Ethernet LAN
Wi-Fi
Bluetooth
Browser supported Flash / HTML 5
Smart TV
Internet TV
Lifestyle apps Skype
Smart TV
Timeshift
Smart modes Energy saving
Performance
Video formats supported DIVX
Audio formats supported AAC,AC3,HE-AAC,MP3,PCM
Image formats supported JPG,JPS,MPO
Teletext function
Teletext 2000 pages
Local dimming
Smartphone remote support
USB recording
Child lock
Management features
Electronic Programme Guide (EPG) -
On Screen Display (OSD)
Picture-in-Picture
Sleep timer
Auto power off
Design
VESA mounting
Product colour White
On/off switch -
LED indicators
Power
Power consumption (standby) 0.4 W
Power consumption (typical) 63 W
AC input voltage 220 - 240 V
AC input frequency 50 - 60 Hz
Weight & dimensions
Width (without stand) 1069 mm
Depth (without stand) 35 mm
Height (without stand) 624 mm
Weight (without stand) 14700 g
Width (with stand) 1069 mm
Depth (with stand) 327 mm
Height (with stand) 695 mm
Weight (with stand) 17200 g
Packaging data
Package width 1330 mm
Package depth 175 mm
Package height 782 mm
Package weight 21900 g
Remote control included
Cables included AC
Desktop stand
Quick start guide
Manual
tregoni më shumë

Pyetje të Shpeshta

Nuk mund ta gjeni përgjigjen e pyetjes suaj në udhëzues? Ju mund të gjeni përgjigjen e pyetjes suaj te Pyetje dhe Përgjigje të Shpeshta rreth LG 47LA6678 më poshtë.

A nuk është listuar pyetja juaj? Bëni pyetjen tuaj këtu

Nuk ka rezultate