LG 32LA6208 udhëzues

LG 32LA6208
8.6 · 1
PDF udhëzues
 · 332 faqe
Anglisht
udhëzuesLG 32LA6208
LA62** LA71** LN57**
LA64** LA74** LN61**
LA66** LN65**
LA69**
www.lg.com

OWNER’S MANUAL

LED TV

*
Please read this manual carefully before operating
your set and retain it for future reference.
* LG LED TV applies LCD screen with LED backlights.
P/NO : MFL67658602(1409-REV08)
Printed in Korea

*MFL67658602*

Shikoni udhëzuesin për LG 32LA6208 këtu, falas. Ky udhëzues hyn në kategori Televizorët dhe është vlerësuar nga 1 njerëzit me një mesatare prej 8.6. Ky udhëzues është i disponueshëm në gjuhët e mëposhtme: Anglisht. A keni ndonjë pyetje në lidhje me LG 32LA6208 apo keni nevojë për ndihmë? Bëni pyetjen tuaj këtu

Keni nevojë për ndihmë?

A keni një pyetje në lidhje me LG dhe përgjigja nuk është në udhëzues? Bëni pyetjen tuaj këtu. Jepni një përshkrim të qartë dhe gjithëpërfshirës të çështjes dhe pyetjes suaj. Sa më mirë të përshkruhet problemi dhe pyetja juaj, aq më e lehtë është për zotëruesit e tjerë të LG t'ju japin një përgjigje të mirë.

Numri i pyetjeve: 0

Intuitive touchscreen technology lets you control your PC right from the screen. And the vibrant 1980 x 1200 resolution ...
Be prepared for brilliant visuals and crisp images with the unforgettable quality of this stunning FHD display.*
No need to buy external speakers for great audio.  With integrated speakers this display is ready to go once you’re conn...
Experience your mobile games, music, and videos on the big screen.
Convenience in the palm of your hand with a remote control that makes controlling your display easier than ever.
Të përgjithshme
LG
32LA6208 | 32LA6208
Televizion
8806084261038
Anglisht
Udhëzues përdoruesi (PDF)
Display
Display diagonal32 "
HD typeFull HD
Display resolution1920 x 1080 pixels
Supported video modes1080p, 480p, 576p, 720p
LED backlighting typeDirect-LED
Display diagonal (metric)80 cm
Display brightness- cd/m²
Response time- ms
Motion interpolation technologyMCI (Motion Clarity Index) 200
Screen shapeFlat
Native aspect ratio16:9
Other features
3D
Built-in speaker(s)
Annual energy consumption58 kWh
Energy efficiency class (old)A+
Batteries included
Clock with calendar
Near Field Communication (NFC)
3D glasses included
3D glasses quantity4
Wi-Fi ready
Ziggo certified-
Digital Living Network Alliance (DLNA) certified
TV tuner
Tuner typeAnalog & digital
Analog signal format system-
Digital signal format systemDVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T
Audio
Number of speakers2
RMS rated power24 W
Ports & interfaces
HDMI ports quantity3
PC in (D-Sub)
DVI port
DVI-D ports quantity0
USB 2.0 ports quantity3
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity0
Digital audio optical out1
SCART ports quantity1
Ethernet LAN (RJ-45) ports1
Common interface (CI)-
Common interface Plus (CI+)
S-Video inputs quantity0
Headphone outputs1
Mobile High-Definition Link (MHL)
RF ports quantity2
VGA (D-Sub) ports quantity0
Network
Ethernet LAN
Wi-Fi
Wi-Fi standards802.11a, 802.11b, 802.11g
Miracast
Smart TV
Internet TV
Smart modesCinema, Game
Smart TV
Video on Demand (VOD) support-
Management features
Electronic Programme Guide (EPG)
On Screen Display (OSD)
Auto power off
Performance
Teletext function
Teletext2000 pages
Local dimming
Design
VESA mounting-
Product colourBlack
On/off switch
Power
Power consumption (standby)0.3 W
AC input voltage100 - 240 V
AC input frequency50 - 60 Hz
Weight & dimensions
Width (without stand)733 mm
Depth (without stand)78 mm
Height (without stand)433 mm
Weight (without stand)6700 g
Width (with stand)733 mm
Depth (with stand)242 mm
Height (with stand)499 mm
Weight (with stand)7900 g
Packaging data
Package width935 mm
Package depth190 mm
Package height530 mm
Package weight10300 g
Remote control included
tregoni më shumë

Nuk mund ta gjeni përgjigjen e pyetjes suaj në udhëzues? Ju mund të gjeni përgjigjen e pyetjes suaj te Pyetje dhe Përgjigje të Shpeshta rreth LG 32LA6208 më poshtë.

A nuk është listuar pyetja juaj? Bëni pyetjen tuaj këtu

Nuk ka rezultate