Kodak FZ42-BK udhëzues

Kodak FZ42-BK
9.6 · 1
PDF udhëzues
 · 83 faqe
Anglisht
udhëzuesKodak FZ42-BK
User Manual

Shikoni udhëzuesin për Kodak FZ42-BK këtu, falas. Ky udhëzues hyn në kategori aparate fotografike dhe është vlerësuar nga 1 njerëzit me një mesatare prej 9.6. Ky udhëzues është i disponueshëm në gjuhët e mëposhtme: Anglisht. A keni ndonjë pyetje në lidhje me Kodak FZ42-BK apo keni nevojë për ndihmë? Bëni pyetjen tuaj këtu

Keni nevojë për ndihmë?

A keni një pyetje në lidhje me Kodak dhe përgjigja nuk është në udhëzues? Bëni pyetjen tuaj këtu. Jepni një përshkrim të qartë dhe gjithëpërfshirës të çështjes dhe pyetjes suaj. Sa më mirë të përshkruhet problemi dhe pyetja juaj, aq më e lehtë është për zotëruesit e tjerë të Kodak t'ju japin një përgjigje të mirë.

Numri i pyetjeve: 0

Sit back and enjoy crystal-clear visuals and images with the vibrant quality of 2 million pixels. The 1920 x 1080 resolu...
Të përgjithshme
Kodak
FZ42-BK | FZ42-BK
aparat fotografik
Anglisht
Udhëzuesi i përdoruesit (PDF)
Picture quality
Megapixel (approx.)16.15 MP
Camera typeCompact camera
Image sensor size1/2.3 "
Sensor typeCCD
Maximum image resolution4608 x 3456 pixels
Still image resolution(s)(4:3) 16MP: 4608x3456, 10MP:3648x2736, 5MP: 2592x1944, 3MP: 2048x1536, 0.3MP: 640x480, (3:2) 14MP: 4608x3072, \n (16:9) 12MP: 4608x2592, 2MP: 1920x1080
Image stabilizer
Total megapixels16.44 MP
Image formats supportedJPG
Lens system
Digital zoom6 x
Optical zoom4 x
Focal length range4.9 - 19.6 mm
Minimum focal length (35mm film equiv)27 mm
Maximum focal length (35mm film equiv)108 mm
Lens structure (elements/groups)7/7
Combined zoom24 x
Design
Product colourBlack
Focusing
Focus adjustmentAuto/Manual
Auto focusing (AF) modes-
Normal focusing range (tele)1 m
Normal focusing range (wide)0.6 m
Macro focusing range (wide)0.05 m
Auto Focus (AF) points9
Exposure
ISO sensitivity80,100,200,400,1600
Light exposure modesAperture priority AE
Light exposure correction± 2EV (1/3EV step)
Light metering-
ISO sensitivity (min)80
ISO sensitivity (max)1600
Shutter
Fastest camera shutter speed1/2000 s
Slowest camera shutter speed4 s
Flash
Flash modesAuto, Flash off, Flash on, Red-eye reduction
Flash range (wide)0.3 - 5.2 m
Flash range (tele)0.5 - 2.4 m
Video
Video recording-
Maximum video resolution1280 x 720 pixels
HD typeHD-Ready
Motion JPEG frame rate30 fps
Video formats supportedMOV
Display
DisplayLCD
Display diagonal2.7 "
Display resolution (numeric)230000 pixels
Vari-angle LCD display-
Touchscreen
Audio
Built-in microphone
Memory
Internal memory8 MB
Compatible memory cardsMicroSD (TransFlash), MicroSDHC
Memory slots1
Maximum memory card size32 GB
Ports & interfaces
PictBridge
USB version2.0
HDMI
USB connectorMicro-USB A
Network
Bluetooth
Wi-Fi
Near Field Communication (NFC)
Camera
White balanceAuto, Cloudy, Daylight, Fluorescent, Incandescent, Manual
Scene modesPanorama
Shooting modesAuto, Manual
Photo effects-
Self-timer delay- s
Camera playbackMovie, Single image, Slide show, Thumbnails
Languages supportMulti
GPS (satellite)
Weight & dimensions
Weight116 g
Width93.3 mm
Depth26.6 mm
Height60.4 mm
Operational conditions
Operating temperature (T-T)0 - 40 °C
Operating relative humidity (H-H)0 - 90 %
Battery
Battery technologyAlkaline
Other features
Power source typeBattery
tregoni më shumë

Nuk mund ta gjeni përgjigjen e pyetjes suaj në udhëzues? Ju mund të gjeni përgjigjen e pyetjes suaj te Pyetje dhe Përgjigje të Shpeshta rreth Kodak FZ42-BK më poshtë.

A nuk është listuar pyetja juaj? Bëni pyetjen tuaj këtu

Nuk ka rezultate