HP Envy x2 udhëzues

HP Envy x2
9.2 · 1
PDF udhëzues
 · 93 faqe
Anglisht
udhëzuesHP Envy x2
User Guide

Udhëzues

Shikoni udhëzuesin për HP Envy x2 këtu, falas. Ky udhëzues hyn në kategori Laptopë dhe është vlerësuar nga 1 njerëzit me një mesatare prej 9.2. Ky udhëzues është i disponueshëm në gjuhët e mëposhtme: Anglisht. A keni ndonjë pyetje në lidhje me HP Envy x2 apo keni nevojë për ndihmë? Bëni pyetjen tuaj këtu

Indeksi

Keni nevojë për ndihmë?

A keni një pyetje në lidhje me HP Envy x2 dhe përgjigja nuk është në udhëzues? Bëni pyetjen tuaj këtu. Jepni një përshkrim të qartë dhe gjithëpërfshirës të çështjes dhe pyetjes suaj. Sa më mirë të përshkruhet problemi dhe pyetja juaj, aq më e lehtë është për zotëruesit e tjerë të HP Envy x2 t'ju japin një përgjigje të mirë.

Numri i pyetjeve: 0

HP Envy x2 specifikimet

Më poshtë do të gjeni specifikimet e produktit dhe specifikimet udhëzuese të HP Envy x2.

Intuitive touchscreen technology lets you control your PC right from the screen. And the vibrant 1980 x 1200 resolution ...
See your digital world in a whole new way. Enjoy movies and photos with the great image quality and high-definition deta...
With both DVI and HDMI ports this display is ready to connect for brilliant HD visuals over a smooth digital connection....
Get the thin device you want without sacrificing battery life. The lithium polymer battery delivers the same long-lastin...
Të përgjithshme
Markë HP
Model Envy x2 | C2K63UA
Produkt Laptop
EAN 0887111721648, 0887111761071, 0887111795915, 0887758125687, 0887758208151, 0887758268933, 0887758280447, 887111721648, 887111734327, 887111761071, 887111795915, 887758125687, 887758208151, 887758268933, 887758280447
Gjuha Anglisht
Lloji i skedarit Udhëzuesi i përdoruesit (PDF)
Processor
Processor frequency 1.8 GHz
Processor family Intel Atom®
Processor model Z2760
Processor cores 2
Processor threads 4
Motherboard chipset -
Processor manufacturer Intel
Processor cache type L2
Processor cache 1 MB
Processor front side bus - MHz
Processor socket FC-MB4760
System bus rate - GT/s
Processor lithography 32 nm
Processor operating modes 32-bit
Stepping C0
Processor codename Cloverview
ECC supported by processor
Thermal Design Power (TDP) - W
Processor series Intel Atom Z2700 Series
FSB Parity
Memory
Internal memory 2 GB
Internal memory type DDR2-SDRAM
Memory layout (slots x size) 1 x 2 GB
Maximum internal memory 2 GB
Memory form factor On-board
Memory clock speed 533 MHz
Storage
Total storage capacity 64 GB
Storage media SSD
Number of SSDs installed 1
SSD capacity 64 GB
Card reader integrated
Compatible memory cards SD
Optical drive type
Display
Display diagonal 11.6 "
Display resolution 1366 x 768 pixels
Touchscreen
LED backlight
HD type HD
Display surface Matt
Touch technology Multi-touch
Touchscreen type Capacitive
Native aspect ratio 16:9
Graphics
On-board graphics card model -
Discrete graphics card model Not available
On-board graphics card base frequency 533 MHz
On-board graphics card
Discrete graphics card
Other features
LightScribe
AC adapter included
Infrared data port
Audio
Audio system Beats Audio
Number of built-in speakers 2
Built-in microphone
Camera
Front camera resolution (numeric) 8 MP
Rear camera
Front camera
Network
Bluetooth
Wi-Fi
Wi-Fi standards 802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n)
Ethernet LAN
Data network Not supported
4G WiMAX
Ports & interfaces
USB 2.0 ports quantity 2
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity 0
eSATA/USB 2.0 ports quantity 0
eSATA/USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) ports quantity 0
eSATA ports quantity 0
VGA (D-Sub) ports quantity 0
HDMI ports quantity 1
DisplayPorts quantity 0
DVI port
Ethernet LAN (RJ-45) ports 0
Firewire (IEEE 1394) ports 0
Thunderbolt ports quantity 0
Headphone outputs 1
Microphone in
S/PDIF out port
Combo headphone/mic port
Docking connector
ExpressCard slot
CardBus PCMCIA slots quantity 0
CardBus PCMCIA slot type
SmartCard slot
Headphone connectivity 3.5 mm
Microphone connectivity 3.5 mm
Charging port type DC-in jack
Keyboard
Keyboard layout -
Numeric keypad
Full-size keyboard
Island-style keyboard
Software
Operating system installed Windows 8
Operating system architecture 32-bit
Design
Product type Hybrid (2-in-1)
Product colour Silver
Form factor Convertible (Detachable)
Housing material Metal
Country of origin China
Processor special features
Intel® Hyper Threading Technology (Intel® HT Technology)
Intel® Small Business Advantage (Intel® SBA)
Intel® Wireless Display (Intel® WiDi)
Intel® Anti-Theft Technology (Intel® AT)
Intel® Identity Protection Technology (Intel® IPT)
Intel® My WiFi Technology (Intel® MWT)
Intel Smart Connect Technology
Intel® Rapid Start Technology
Intel® Smart Response Technology
Intel® Turbo Boost Technology
Intel® Matrix Storage Technology (Intel® MST)
Intel® High Definition Audio (Intel® HD Audio)
Intel® Active Management Technology (Intel® AMT)
Enhanced Intel SpeedStep Technology
Intel® Clear Video HD Technology (Intel® CVT HD)
Intel Clear Video Technology
Intel® InTru™ 3D Technology
Intel® Insider™
Intel® Quick Sync Video Technology
Intel Flex Memory Access
Intel® AES New Instructions (Intel® AES-NI)
Intel Trusted Execution Technology
Intel Enhanced Halt State
Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT)
Intel Demand Based Switching
Intel® Clear Video Technology for Mobile Internet Devices (Intel CVT for MID)
Intel 64
Execute Disable Bit
Thermal Monitoring Technologies
Processor package size 14 x 14 mm
Processor code SR0Z4
Embedded options available
Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d)
Conflict-Free processor
Intel Dual Display Capable Technology
Intel FDI Technology
Intel Rapid Storage Technology
Intel Fast Memory Access
Processor ARK ID 70105
Intel Virtualization Technology (VT-x)
Battery
Battery technology Lithium Polymer (LiPo)
Number of battery cells 2+2
Battery life (max) 7 h
Power
AC adapter power 20 W
AC adapter frequency 50 - 60 Hz
AC adapter input voltage 100 - 240 V
Security
Cable lock slot
Weight & dimensions
Weight 1390 g
Width 303 mm
Depth 206 mm
Height 19 mm
Sustainability
Sustainability certificates RoHS,EPEAT Silver,ENERGY STAR
Packaging content
Manual
tregoni më shumë

Pyetje të Shpeshta

Nuk mund ta gjeni përgjigjen e pyetjes suaj në udhëzues? Ju mund të gjeni përgjigjen e pyetjes suaj te Pyetje dhe Përgjigje të Shpeshta rreth HP Envy x2 më poshtë.

A nuk është listuar pyetja juaj? Bëni pyetjen tuaj këtu

Nuk ka rezultate