Fujifilm FinePix XP50 udhëzues

Fujifilm FinePix XP50
7.1 · 1
PDF udhëzues
 · 130 faqe
Anglisht
udhëzuesFujifilm FinePix XP50

FINEPIX XP50 Series

DIGITAL CAMERA

Owner’s Manual

Thank you for your purchase
of this product. This manual
describes how to use your
FUJIFILM digital camera and the
supplied software. Be sure that
you have read and understood
its contents and the warnings in
“For Your Safety (P ii) before us-
ing the camera.
For information on related products, visit our website at
http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/index.html
EN
Before You Begin
First Steps
Basic Photography and Playback
More on Photography
More on Playback
Movies
Connections
Menus
Technical Notes
Troubleshooting
Appendix
BL01637-201

Shikoni udhëzuesin për Fujifilm FinePix XP50 këtu, falas. Ky udhëzues hyn në kategori aparate fotografike dhe është vlerësuar nga 1 njerëzit me një mesatare prej 7.1. Ky udhëzues është i disponueshëm në gjuhët e mëposhtme: Anglisht. A keni ndonjë pyetje në lidhje me Fujifilm FinePix XP50 apo keni nevojë për ndihmë? Bëni pyetjen tuaj këtu

Keni nevojë për ndihmë?

A keni një pyetje në lidhje me Fujifilm dhe përgjigja nuk është në udhëzues? Bëni pyetjen tuaj këtu. Jepni një përshkrim të qartë dhe gjithëpërfshirës të çështjes dhe pyetjes suaj. Sa më mirë të përshkruhet problemi dhe pyetja juaj, aq më e lehtë është për zotëruesit e tjerë të Fujifilm t'ju japin një përgjigje të mirë.

Numri i pyetjeve: 0

Intuitive touchscreen technology lets you control your PC right from the screen. And the vibrant 1980 x 1200 resolution ...
When performance is your priority, rely on proven, trusted technology. With the cylindrical lithium-ion battery cell you...
Të përgjithshme
Fujifilm
FinePix XP50 | 4004384
aparat fotografik
4547410203479, 4547410203493, 4547410203516, 4547410203530
Anglisht
Udhëzuesi i përdoruesit (PDF)
Picture quality
Megapixel (approx.)14 MP
Camera typeCompact camera
Image sensor size1/2.3 "
Sensor typeCMOS
Maximum image resolution4320 x 3240 pixels
Still image resolution(s)1920 x 1080,2048 x 1536,3072 x 1728,3072 x 2304,4320 x 2432,4320 x 3240,4608 x 3072
Image stabilizerYes
Supported aspect ratios4:3, 16:9
Total megapixels14.44 MP
Image formats supportedJPG
Lens system
Optical zoom5 x
Digital zoom6.8 x
Focal length range5 - 25 mm
Minimum focal length (35mm film equiv)28 mm
Maximum focal length (35mm film equiv)140 mm
Minimum aperture number3.9
Maximum aperture number6.2
Lens structure (elements/groups)11/13
Focusing
FocusTTL
Auto focusing (AF) modesCentre weighted Auto Focus
Face trackingYes
Exposure
ISO sensitivity100,200,400,800,1600,3200
Light exposure modesAperture priority AE
Light exposure controlProgram AE
Light exposure correction± 2EV (1/3EV step)
ISO sensitivity (min)100
ISO sensitivity (max)3200
Shutter
Fastest camera shutter speed1/2000 s
Slowest camera shutter speed4 s
Camera shutter typeMechanical
Flash
Flash modesAuto, Forced on, Red-eye reduction, Slow synchronization, Suppressed
Flash range (wide)0.7 - 3.1 m
Flash range (tele)0.7 - 2.7 m
Other features
Built-in flashYes
Video capabilityYes
Date imprintingYes
Power source typeBattery
Cable typeUSB 2.0
Video outAV
InterfaceUSB
On/off switchYes
Aperture range (F-F)3.9 - 6.2
Camera shutter speed1/4 - 1/2000 s
Focal length (35mm film equivalent)28 - 140 mm
FrameYes
Camera
White balanceDaylight, Fluorescent
Scene modesDocuments, Night, Party (indoor), Portrait, Snow, Sports, Sunset, Underwater, Landscape (scenery)
Self-timer delay2, 10 s
Tripod mounting supportedYes
Photo effects-
Image editingCrop, Resizing, Rotating
Video
Maximum video resolution1920 x 1080 pixels
Video resolutions640 x 480,1280 x 720,1920 x 1080 pixels
Video formats supportedAVI, M-JPEG
Motion JPEG frame rate30 fps
Analog signal format systemNTSC, PAL
HD typeFull HD
Video recordingYes
Audio
Built-in microphoneYes
Voice recordingYes
Memory
Internal memory95 MB
Compatible memory cardsSD, SDHC, SDXC
Memory slots1
Display
DisplayTFT
Display diagonal2.7 "
Display resolution (numeric)230000 pixels
Ports & interfaces
USB version2.0
PictBridgeYes
HDMIYes
Design
Product colourOrange
Weight & dimensions
Width99 mm
Depth25.6 mm
Height67.7 mm
Weight155 g
Weight (including battery)175 g
Battery
Battery technologyLithium-Ion (Li-Ion)
Operational conditions
Operating temperature (T-T)-10 - 40 °C
Operating relative humidity (H-H)10 - 80 %
Packaging content
Cables includedAV, USB
Battery charger includedYes
Batteries includedYes
Hand strapYes
tregoni më shumë

Nuk mund ta gjeni përgjigjen e pyetjes suaj në udhëzues? Ju mund të gjeni përgjigjen e pyetjes suaj te Pyetje dhe Përgjigje të Shpeshta rreth Fujifilm FinePix XP50 më poshtë.

Sa është pesha e Fujifilm FinePix XP50?

Fujifilm FinePix XP50 ka një peshë prej 155 g.

Cila është madhësia e ekranit të Fujifilm FinePix XP50?

Madhësia e ekranit të Fujifilm FinePix XP50 është 2.7 ".

Sa është lartësia e Fujifilm FinePix XP50?

Fujifilm FinePix XP50 ka një lartësi prej 67.7 mm.

Sa është gjerësia e Fujifilm FinePix XP50?

Fujifilm FinePix XP50 ka një gjerësi prej 99 mm.

Cila është thellësia e Fujifilm FinePix XP50?

Fujifilm FinePix XP50 ka një thellësi prej 25.6 mm.

A është udhëzuesi i Fujifilm FinePix XP50 në dispozicion në Shqiptar?

Fatkeqësisht, ne nuk kemi udhëzues për Fujifilm FinePix XP50 në dispozicion në Shqiptar. Ky udhëzues është i disponueshëm në Anglisht.

A nuk është listuar pyetja juaj? Bëni pyetjen tuaj këtu

Nuk ka rezultate