Dell Vostro 3268 udhëzues

Dell Vostro 3268
7.6 · 1
PDF udhëzues
 · 57 faqe
Anglisht
udhëzuesDell Vostro 3268

Dell Vostro 3267/3268

Owner's Manual

Regulatory Model: D13S
Regulatory Type: D13S002

Udhëzues

Shikoni udhëzuesin për Dell Vostro 3268 këtu, falas. Ky udhëzues hyn në kategori Desktop dhe është vlerësuar nga 1 njerëzit me një mesatare prej 7.6. Ky udhëzues është i disponueshëm në gjuhët e mëposhtme: Anglisht. A keni ndonjë pyetje në lidhje me Dell Vostro 3268 apo keni nevojë për ndihmë? Bëni pyetjen tuaj këtu

Indeksi

Keni nevojë për ndihmë?

A keni një pyetje në lidhje me Dell dhe përgjigja nuk është në udhëzues? Bëni pyetjen tuaj këtu. Jepni një përshkrim të qartë dhe gjithëpërfshirës të çështjes dhe pyetjes suaj. Sa më mirë të përshkruhet problemi dhe pyetja juaj, aq më e lehtë është për zotëruesit e tjerë të Samsung Galaxy A7 t'ju japin një përgjigje të mirë.

Numri i pyetjeve: 0

Dell Vostro 3268 specifikimet

Më poshtë do të gjeni specifikimet e produktit dhe specifikimet udhëzuese të Dell Vostro 3268.

Sit back and enjoy crystal-clear visuals and images with the vibrant quality of 2 million pixels. The 1920 x 1080 resolu...
Windows 10 offers more safety for your device, with features like Windows Hello and always-enabled free updates. Gamers ...
Easily connect with the convenient DVI port for stunning HD visuals through a high quality and reliable digital connecti...
With both DVI and HDMI ports this display is ready to connect for brilliant HD visuals over a smooth digital connection....
Protect Your Identity and Business
Intel® Identity Protection Technology (Intel® IPT) protects enterprises from being pe...
Create, Edit, and Share Video in a Flash
Intel® Quick Sync Video uses the dedicated media processing capabilities of Int...
Add a new dimension to your viewing experience. Now you can play games and watch your favorite 3D movies with Blu-ray St...
See the World More Vividly
Intel® Clear Video HD Technology delivers cleaner, sharper images, more natural, accurate, an...
Added Security with Faster Data Encryption
The Intel® Advanced Encryption Standard New Instructions (Intel® AES-NI) enab...
Simplify Virtualization and Reduce Overheads
Intel® Virtualization Technology (Intel® VT) helps make virtualization prac...
Të përgjithshme
Markë Dell
Model Vostro 3268
Produkt Desktop
EAN 5397063996506, 5397063996513, 5397063996537, 5397063996551, 5397063996568, 5397063996575, 5397063996582, 5397063996629, 5397063996636, 5397063996643, 5397063996667, 5397063996674, 5397063996681, 5397063996698, 5397063996728, 5397063996735, 5397063996803, 5397063996834, 5397064012670, 5397064018023, 5397064018030, 5397064018047, 5397064018542, 5397064018559
Gjuha Anglisht
Lloji i skedarit PDF
Processor
Number of processors installed 1
Processor family Intel® Core™ i3
Processor model i3-7100
Processor cores 2
Processor threads 4
Processor cache 3 MB
Processor frequency 3.9 GHz
Processor lithography 14 nm
Processor socket LGA 1151 (Socket H4)
Stepping S0
System bus rate 8 GT/s
PCI Express slots version 3.0
Processor operating modes 64-bit
Tjunction 100 °C
Bus type DMI3
PCI Express configurations 1x16,1x8+2x4,2x8
Thermal Design Power (TDP) 51 W
Processor codename Kaby Lake
Maximum number of PCI Express lanes 16
Processor cache type Smart Cache
Maximum internal memory supported by processor 64 GB
Memory types supported by processor DDR3L-SDRAM,DDR4-SDRAM
Memory clock speeds supported by processor 1333,1600,2133,2400 MHz
ECC supported by processor
Processor manufacturer Intel
Processor generation 7th gen Intel® Core™ i3
Memory
Internal memory 4 GB
Internal memory type DDR4-SDRAM
Memory layout (slots x size) 1 x 4 GB
Maximum internal memory 16 GB
Memory slots 2x DIMM
Memory clock speed 2400 MHz
Memory channels Dual-channel
Storage
Total storage capacity 500 GB
Card reader integrated
Storage media HDD
Number of storage drives installed 1
Number of HDDs installed 1
HDD capacity 500 GB
HDD interface SATA III
HDD speed 7200 RPM
Optical drive type DVD Super Multi
HDD size 3.5 "
Other features
Optical drives quantity 1
Windows keys
Full HD
Touchscreen
Graphics
Discrete graphics card
Discrete graphics card model Not available
On-board graphics card model Intel® HD Graphics 630
On-board graphics card
On-board graphics card base frequency 350 MHz
On-board graphics card dynamic frequency (max) 1100 MHz
On-board graphics card ID 0x5912
Maximum on-board graphics card memory 64 GB
Number of displays supported (on-board graphics) 3
On-board graphics card DirectX version 12.0
On-board graphics card OpenGL version 4.4
Software
Operating system installed Windows 10 Home
Operating system architecture 64-bit
Drivers included
Network
Ethernet LAN
Ethernet LAN data rates 10,100,1000 Mbit/s
Cabling technology 10/100/1000Base-T(X)
Wi-Fi
Wi-Fi standards 802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n)
Bluetooth
Top Wi-Fi standard Wi-Fi 4 (802.11n)
Ports & interfaces
USB 2.0 ports quantity 4
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity 2
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity 0
USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity 0
USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity 0
Thunderbolt 3 ports quantity 0
VGA (D-Sub) ports quantity 1
DVI port
HDMI ports quantity 1
Ethernet LAN (RJ-45) ports 1
Microphone in
Headphone outputs 0
Line-in
Line-out
Combo headphone/mic port
Expansion slots
PCI Express x1 slots 1
PCI Express x16 slots 1
Design
Chassis type Small Desktop
Product colour Black
Placement supported Horizontal
Number of 3.5" bays 1
Number of 2.5" bays 2
Number of 5.25" bays 1
Performance
Product type PC
Motherboard chipset Intel® H110
Audio output channels 5.1 channels
Password protection
Power
Power supply 180 W
Power supply input voltage 100 - 240 V
Weight & dimensions
Width 92.6 mm
Depth 314.5 mm
Height 293.1 mm
Weight 4400 g
Operational conditions
Operating temperature (T-T) 10 - 35 °C
Operating relative humidity (H-H) 20 - 80 %
Operating altitude -15.2 - 5000 m
Storage temperature (T-T) -40 - 65 °C
Non-operating altitude -15.2 - 10668 m
Packaging content
Display included
Keyboard included
Mouse included
Cables included AC
Manual
Display diagonal 18.5 "
Display type LED
Panel type TN
Contrast ratio (typical) 600:1
Display brightness 200 cd/m²
Display resolution 1366 x 768 pixels
Display number of colours 16.78 million colours
Viewing angle, vertical 65 °
Viewing angle, horizontal 90 °
Processor special features
Supported instruction sets AVX 2.0,SSE4.1,SSE4.2
Processor code SR35C
Intel® Identity Protection Technology (Intel® IPT)
Intel® Hyper Threading Technology (Intel® HT Technology)
Intel® Turbo Boost Technology
Intel® Quick Sync Video Technology
Intel® InTru™ 3D Technology
Intel® Clear Video HD Technology (Intel® CVT HD)
Intel® AES New Instructions (Intel® AES-NI)
Enhanced Intel SpeedStep Technology
Execute Disable Bit
Idle States
Thermal Monitoring Technologies
Scalability 1S
CPU configuration (max) 1
Intel Enhanced Halt State
Intel® Clear Video Technology for Mobile Internet Devices (Intel CVT for MID)
Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT)
Embedded options available
Intel TSX-NI
Intel® Secure Key
Thermal solution specification PCG 2015C
Intel 64
Intel Stable Image Platform Program (SIPP)
Intel® OS Guard
Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d)
Intel Clear Video Technology
Intel Software Guard Extensions (Intel SGX)
Intel Virtualization Technology (VT-x)
Processor package size 37.5 x 37.5 mm
Conflict-Free processor
Processor ARK ID 97455
Intel Trusted Execution Technology
Intel Identity Protection Technology version 1.00
Intel Secure Key Technology version 1.00
Intel Stable Image Platform Program (SIPP) version 0.00
Intel TSX-NI version 0.00
tregoni më shumë

Pyetje të Shpeshta

Nuk mund ta gjeni përgjigjen e pyetjes suaj në udhëzues? Ju mund të gjeni përgjigjen e pyetjes suaj te Pyetje dhe Përgjigje të Shpeshta rreth Dell Vostro 3268 më poshtë.

A nuk është listuar pyetja juaj? Bëni pyetjen tuaj këtu

Nuk ka rezultate