Canon EOS 60D udhëzues

Canon EOS 60D
8.4 · 7
PDF udhëzues
 · 324 faqe
Anglisht
udhëzuesCanon EOS 60D
E
INSTRUCTION
MANUAL
E
INSTRUCTION MANUAL
COPY

Udhëzues

Shikoni udhëzuesin për Canon EOS 60D këtu, falas. Ky udhëzues hyn në kategori Aparate fotografike dhe është vlerësuar nga 7 njerëzit me një mesatare prej 8.4. Ky udhëzues është i disponueshëm në gjuhët e mëposhtme: Anglisht. A keni ndonjë pyetje në lidhje me Canon EOS 60D apo keni nevojë për ndihmë? Bëni pyetjen tuaj këtu

Keni nevojë për ndihmë?

A keni një pyetje në lidhje me Canon dhe përgjigja nuk është në udhëzues? Bëni pyetjen tuaj këtu. Jepni një përshkrim të qartë dhe gjithëpërfshirës të çështjes dhe pyetjes suaj. Sa më mirë të përshkruhet problemi dhe pyetja juaj, aq më e lehtë është për zotëruesit e tjerë të Samsung Galaxy A7 t'ju japin një përgjigje të mirë.

Numri i pyetjeve: 0

Canon EOS 60D specifikimet

Më poshtë do të gjeni specifikimet e produktit dhe specifikimet udhëzuese të Canon EOS 60D.

With both DVI and HDMI ports this display is ready to connect for brilliant HD visuals over a smooth digital connection....
Intuitive touchscreen technology lets you control your PC right from the screen. And the vibrant 1980 x 1200 resolution ...
When performance is your priority, rely on proven, trusted technology. With the cylindrical lithium-ion battery cell you...
Të përgjithshme
Markë Canon
Model EOS 60D
Produkt Aparat fotografik
EAN 8714574558943
Gjuha Anglisht
Lloji i skedarit PDF
Picture quality
Megapixel 18 MP
Maximum image resolution 5184 x 3456 pixels
Image stabilizer
Sensor type CMOS
Image sensor size - "
Camera type Compact camera
Lens system
Digital zoom 10 x
Optical zoom - x
Focal length range - mm
Other features
Digital SLR
Lens system EF/EF-S
Focal length (35mm film equivalent) - mm
Camera shutter speed 30 - 1/8000 s
Built-in flash
Video capability
Interface USB
HDMI ports quantity 1
Compatible operating systems Windows XP/ Vista/7\nMac OS X v10.4-10.6
Focusing
Auto focusing (AF) modes Single Auto Focus
Normal focusing range 8 m
Auto Focus (AF) lock
Exposure
ISO sensitivity 80,100,200,400,800,1600,3200,6400,Auto
Light exposure modes Auto
Light metering Centre-weighted,Spot
Flash
Flash range (wide) 17 m
Flash modes Auto,Manual,Red-eye reduction
Memory
Internal memory - MB
Compatible memory cards SD,SDHC,SDXC
Video
Maximum video resolution 1920 x 1080 pixels
Video formats supported MOV
Motion JPEG frame rate 29.97 fps
Video recording
HD type Full HD
Audio
Built-in microphone
Display
Display LCD
Display diagonal 3 "
Display resolution (numeric) 1040000 pixels
Field of view 100 %
Viewfinder
Magnification 0.95 x
Ports & interfaces
PictBridge
USB version 2.0
Camera
Self-timer delay 10 s
Playback zoom (max) 10 x
Live view
White balance Auto,Cloudy,Custom modes,Daylight,Flash,Fluorescent,Shade,Tungsten
Scene modes Backlight,Close-up (macro),Night,Night portrait,Portrait,Landscape (scenery)
Photo effects Neutral
Design
Product colour Black
Material Aluminium,Glass,Polycarbonate
Battery
Power requirements AC Adapter Kit ACK-E6
Battery life (max) 1100 h
Battery type LP-E6
Battery technology Lithium-Ion (Li-Ion)
Packaging content
Bundled software ZoomBrowser EX / ImageBrowser, Digital Photo Professional, PhotoStitch, EOS Utility (inc. Remote Capture, Original Data Security Tools), Picture Style Editor
null
System requirements
Mac compatibility
Weight & dimensions
Weight 755 g
Width 144.5 mm
Depth 78.6 mm
Height 105.8 mm
Operational conditions
Operating temperature (T-T) 0 - 40 °C
Operating relative humidity (H-H) 0 - 85 %
Shutter
Camera shutter type Electronic
tregoni më shumë

Pyetje të Shpeshta

Nuk mund ta gjeni përgjigjen e pyetjes suaj në udhëzues? Ju mund të gjeni përgjigjen e pyetjes suaj te Pyetje dhe Përgjigje të Shpeshta rreth Canon EOS 60D më poshtë.

A nuk është listuar pyetja juaj? Bëni pyetjen tuaj këtu

Nuk ka rezultate