Brother DCP-J725DW udhëzues

Brother DCP-J725DW
(2)
  • Numri i faqeve: 99
  • Lloji i skedarit: PDF

BASIC USER’S GUIDE

DCP-J525W

DCP-J725DW

Version 0
UK/IRE/GEN
Brother DCP-J725DW

Keni nevojë për ndihmë?

Numri i pyetjeve: 0

A keni ndonjë pyetje në lidhje me Brother DCP-J725DW apo keni nevojë për ndihmë? Bëni pyetjen tuaj këtu. Jepni një përshkrim të qartë dhe gjithëpërfshirës të çështjes dhe pyetjes suaj. Sa më shumë detaje të jepni për çështjen dhe pyetjen tuaj, aq më e lehtë do të jetë për pronarët Brother DCP-J725DW e tjerë për t'iu përgjigjur saktë pyetjes tuaj.

Indeksi

Shikoni udhëzuesin për Brother DCP-J725DW këtu, falas. Ky udhëzues hyn në kategori Printera dhe është vlerësuar nga 2 njerëzit me një mesatare prej 8.8. Ky udhëzues është i disponueshëm në gjuhët e mëposhtme: Anglisht. A keni ndonjë pyetje në lidhje me Brother DCP-J725DW apo keni nevojë për ndihmë? Bëni pyetjen tuaj këtu

Brother DCP-J725DW specifikimet

Intuitive touchscreen technology lets you control your PC right from the screen. And the vibrant 1980 x 1200 resolution ...
Të përgjithshme
Markë Brother
Model DCP-J725DW
Produkt Printer
EAN 4977766700061
Gjuha Anglisht
Lloji i skedarit PDF
Other features
All-in-one functions Copy,Print,Scan
Colour all-in-one functions copy,print,scan
PictBridge
Dimensions (WxDxH) 405 x 378 x 180 mm
Package dimensions (WxDxH) 465 x 255 x 460 mm
Scan speed 3.37 sec/page
Printing
Print technology Inkjet
Maximum resolution 6000 x 1200 DPI
Print speed (black, normal quality, A4/US Letter) 35 ppm
Print speed (colour, normal quality, A4/US Letter) 27 ppm
DVD/CD printing
Economical printing
Printing Colour printing
Duplex printing
Features
Maximum duty cycle - pages per month
Digital sender
Copying
Maximum copy resolution 1200 x 1200 DPI
Copy speed (black, normal quality, A4) 23 cpm
Copy speed (colour, normal quality, A4) 20 cpm
Maximum number of copies 99 copies
Copier resize 25 - 400 %
PC free copying
N-in-1 copy function (N=) 2,4
Time to first copy (colour, normal) 24 s
Copying Colour copying
Scanning
Optical scanning resolution 1200 x 2400 DPI
Maximum scan resolution 19200 x 19200 DPI
Scanner type Flatbed & ADF scanner
Scan to CIFS,E-mail,File,Image,OCR,USB
Image formats supported JPG,TIF
Output colour depth 24 bit
Greyscale levels 256
Scan technology CIS
Input colour depth 36 bit
Scanning Colour scanning
Input & output capacity
Total input capacity 100 sheets
Auto document feeder (ADF) input capacity 20 sheets
Total output capacity 50 sheets
Auto document feeder (ADF)
Paper handling
Maximum print size 210 x 297 mm
Paper tray media types Glossy paper,Photo paper,Plain paper,Transparencies
ISO A-series sizes (A0...A9) A4,A5,A6
Photo paper sizes (imperial) 4x6,5x7,8.5x11 "
Borderless printing media sizes 4x6,5x7,A4,Letter
Paper tray media weight 64 - 220 g/m²
ISO B-series sizes (B0...B9) B4,B5
Auto Document Feeder (ADF) media weight 64 - 90 g/m²
Maximum ISO A-series paper size A4
Design
Display LCD
Display diagonal 1.929133 "
Touchscreen
Product colour Black
Built-in display
Market positioning Home & office
Control type Touch
Ports & interfaces
Standard interfaces USB 2.0,Wireless LAN
USB 2.0 ports quantity 1
Direct printing -
USB port
Network
Ethernet LAN
Wi-Fi
Wi-Fi standards 802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n)
Security algorithms EAP,WPA-PSK,WPA-TKIP,WPA2-PSK
Mobile printing technologies -
Performance
Internal memory 64 MB
Compatible memory cards Memory Stick (MS),microSDHC,MMC,MS Duo,MS PRO,MS PRO Duo,SD,SDHC,SDXC
Card reader integrated
Sound pressure level (printing) 50 dB
Mac compatibility
Processor frequency 192 MHz
Processor family RISC
Power
Power consumption (average operating) 18 W
Power consumption (standby) 5.5 W
Power consumption (PowerSave) 1.5 W
AC input frequency 50 - 60 Hz
Weight & dimensions
Weight 9000 g
Width 405 mm
Depth 378 mm
Height 180 mm
Packaging data
Package weight 11600 g
Packaging content
Drivers included
Bundled software Brother MFL-Pro Suite\r\nBrother ControlCentre 4 (Win)\r\nBrother ControlCentre 2 (Mac)
Sustainability
Sustainability certificates ENERGY STAR
null
System requirements
Windows operating systems supported Windows 7 Home Premium,Windows 7 Home Premium x64,Windows 7 Professional,Windows 7 Professional x64,Windows 7 Starter,Windows 7 Starter x64,Windows 7 Ultimate,Windows 7 Ultimate x64,Windows Vista Business,Windows Vista Business x64,Windows Vista Home Basic,Windows Vista Home Basic x64,Windows Vista Home Premium,Windows Vista Home Premium x64,Windows Vista Ultimate,Windows Vista Ultimate x64,Windows XP Home,Windows XP Home x64,Windows XP Professional,Windows XP Professional x64
Mac operating systems supported Mac OS X 10.4 Tiger,Mac OS X 10.5 Leopard,Mac OS X 10.6 Snow Leopard,Mac OS X 10.7 Lion
Linux operating systems supported
Server operating systems supported Windows Server 2003,Windows Server 2003 x64,Windows Server 2008,Windows Server 2008 R2,Windows Server 2008 x64
Fax
Faxing
tregoni më shumë

Pyetje të Shpeshta

Më poshtë, do të gjeni pyetjet më të shpeshta në lidhje me Brother DCP-J725DW.

A nuk është listuar pyetja juaj? Bëni pyetjen tuaj këtu