Asus Google Nexus 7 udhëzues

Asus Google Nexus 7
7.7 · 3
PDF udhëzues
 · 190 faqe
Anglisht
udhëzuesAsus Google Nexus 7

User Guide

www.hp.com/videos/LaserJet
www.hp.com/support/colorljM479MFP

HP Color LaserJet Pro MFP M479

Shikoni udhëzuesin për Asus Google Nexus 7 këtu, falas. Ky udhëzues hyn në kategori tableta dhe është vlerësuar nga 3 njerëzit me një mesatare prej 7.7. Ky udhëzues është i disponueshëm në gjuhët e mëposhtme: Anglisht. A keni ndonjë pyetje në lidhje me Asus Google Nexus 7 apo keni nevojë për ndihmë? Bëni pyetjen tuaj këtu

Keni nevojë për ndihmë?

A keni një pyetje në lidhje me Asus dhe përgjigja nuk është në udhëzues? Bëni pyetjen tuaj këtu. Jepni një përshkrim të qartë dhe gjithëpërfshirës të çështjes dhe pyetjes suaj. Sa më mirë të përshkruhet problemi dhe pyetja juaj, aq më e lehtë është për zotëruesit e tjerë të Asus t'ju japin një përgjigje të mirë.

Numri i pyetjeve: 0

Asus Google Nexus 7 është një tabletë e prodhuar nga Asus dhe në bashkëpunim me Google. Ajo vjen me një procesor Qualcomm Snapdragon modeli APQ8064, i cili operon me frekuencë prej 1.5 GHz dhe ka kater bërthama. Ka 2 GB memorie në brendësi dhe një kapacitet ruajtjeje prej 16 GB. Ekran diagonal i saj është 7 centimeter me një rezolucion prej 1920 x 1200 piksel dhe kjo është me teknologjinë LED backlight. Kjo tabletë ka një ekran tipi capacitive. Asus Google Nexus 7 ka dizajn të vogël dhe të lehtë, duke e bërë të lehtë për t'u mbajtur dhe transportuar në dorë. Me procesorin e saj të fortë dhe memorien e saj të suksesshme, është e përshtatshme për të punuar me aplikacione të ndryshme dhe për të shtë marrë me lojëra. Ekran me një rezolucion të lartë ofron një pamje të qartë dhe të pastër. Gjithashtu, kjo tabletë vjen me ndërtim cilësor dhe i pres me kohë të gjatë, duke siguruar që ajo të jetë e qëndrueshme. Asus Google Nexus 7 është një zgjedhje që vlen për paratë e saj. Kjo tabletë është një mjet i shkëlqyeshëm për të përdorur në rrugë, në shtëpi ose në zyrë dhe është përshtatshme për të punuar dhe për të argëtuar veten. Në përgjithësi, kjo tabletë është një zgjedhje cilësore dhe e përshtatshme për përdorim të përditshëm.

No matter where you stand, this screen delivers clear, vivid images with 178º wide-viewing angles, so everyone can get a...
No need to buy external speakers for great audio.  With integrated speakers this display is ready to go once you’re conn...
Get the thin device you want without sacrificing battery life. The lithium polymer battery delivers the same long-lastin...
Të përgjithshme
Asus
Google Nexus 7 | 90NK0081-M00100
tablet
4716659542797
Anglisht
Udhëzues përdoruesi (PDF)
Processor
Processor frequency1.5 GHz
Processor familyQualcomm Snapdragon
Processor modelAPQ8064
Processor cores4
Memory
Internal memory2 GB
Internal memory type-
Storage
Internal storage capacity16 GB
Card reader integrated-
Compatible memory cards-
Storage media-
Display
Display diagonal7 "
Display resolution1920 x 1200 pixels
LED backlightYes
Touch technologyMulti-touch
Touchscreen typeCapacitive
Native aspect ratio16:10
Panel typeIPS
Graphics
Graphics card familyAdreno
Graphics cardAdreno 320
Camera
Rear cameraYes
Rear camera resolution (numeric)5 MP
Auto focusYes
Front cameraYes
Front camera resolution (numeric)1.2 MP
Rear camera typeSingle camera
Audio
Built-in speaker(s)Yes
Built-in microphoneYes
Network
BluetoothYes
Top Wi-Fi standardWi-Fi 4 (802.11n)
Wi-Fi standards802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
Bluetooth version4.0
Near Field Communication (NFC)Yes
Ports & interfaces
Micro-USB 2.0 ports quantity1
HDMI ports quantity0
Microphone inNo
Headphone outYes
Performance
Position locationYes
Assisted GPS (A-GPS)-
GLONASSYes
AccelerometerYes
Ambient light sensorYes
GyroscopeYes
Electronic compassYes
Packaging content
Keyboard includedNo
Weight & dimensions
Width114 mm
Depth8.65 mm
Height200 mm
Weight290 g
Software
PlatformAndroid
Operating system installedAndroid 4.3
Power
AC adapter power7 W
AC adapter input voltage100 - 240 V
AC adapter frequency50/60 Hz
AC adapter output voltage5.2 V
AC adapter output current1.35 A
Battery
Battery technologyLithium Polymer (LiPo)
Battery capacity- mAh
Battery capacity15 Wh
Battery life (max)10 h
Design
Form factorSlate
Product colourBlack
Device typeMobile tablet
tregoni më shumë

Nuk mund ta gjeni përgjigjen e pyetjes suaj në udhëzues? Ju mund të gjeni përgjigjen e pyetjes suaj te Pyetje dhe Përgjigje të Shpeshta rreth Asus Google Nexus 7 më poshtë.

Çfarë sistemi operativ përdor Asus Google Nexus 7?

Asus Google Nexus 7 përdor Android si sistem operativ.

Nga se varet shpejtësia e shkarkimit në internet?

Shpejtësia e shkarkimit në internet varet nga lloji i lidhjes që keni. Nëse keni një lidhje 25 Mb/s kjo do të thotë që teorikisht duhet të jeni në gjendje të shkarkoni 25 MB në sekondë.

Cilat dimensione të ekranit ka tablet i imi?

Madhësia tablet zakonisht shprehet në inç, 1 inç është 2.54 centimetra. Madhësia është madhësia diagonale tablet, kështu që ju matni ekranin nga poshtë majtas dhe lart majtas djathtas.

Sa është pesha e Asus Google Nexus 7?

Asus Google Nexus 7 ka një peshë prej 290 g.

Cila është madhësia e ekranit të Asus Google Nexus 7?

Madhësia e ekranit të Asus Google Nexus 7 është 7 ".

Sa është lartësia e Asus Google Nexus 7?

Asus Google Nexus 7 ka një lartësi prej 200 mm.

Cila është rezolucioni i ekranit të Asus Google Nexus 7?

Rezolucioni i ekranit të Asus Google Nexus 7 është 1920 x 1200 pixels.

Sa është gjerësia e Asus Google Nexus 7?

Asus Google Nexus 7 ka një gjerësi prej 114 mm.

Cila është thellësia e Asus Google Nexus 7?

Asus Google Nexus 7 ka një thellësi prej 8.65 mm.

Sa kapacitet ruajtje kanë Asus Google Nexus 7?

Asus Google Nexus 7 ka 16 GB kapacitet të ruajtjes.

A është udhëzuesi i Asus Google Nexus 7 në dispozicion në Shqiptar?

Fatkeqësisht, ne nuk kemi udhëzues për Asus Google Nexus 7 në dispozicion në Shqiptar. Ky udhëzues është i disponueshëm në Anglisht.

A nuk është listuar pyetja juaj? Bëni pyetjen tuaj këtu

Nuk ka rezultate