Apple iPhone 4 udhëzues

Apple iPhone 4
8.4 · 5
PDF udhëzues
 · 274 faqe
Anglisht
udhëzuesApple iPhone 4
iPhone
User Guide
For iOS 4.2 and 4.3 Software

Shikoni udhëzuesin për Apple iPhone 4 këtu, falas. Ky udhëzues hyn në kategori smartfona dhe është vlerësuar nga 5 njerëzit me një mesatare prej 8.4. Ky udhëzues është i disponueshëm në gjuhët e mëposhtme: Anglisht. A keni ndonjë pyetje në lidhje me Apple iPhone 4 apo keni nevojë për ndihmë? Bëni pyetjen tuaj këtu

Keni nevojë për ndihmë?

A keni një pyetje në lidhje me Apple dhe përgjigja nuk është në udhëzues? Bëni pyetjen tuaj këtu. Jepni një përshkrim të qartë dhe gjithëpërfshirës të çështjes dhe pyetjes suaj. Sa më mirë të përshkruhet problemi dhe pyetja juaj, aq më e lehtë është për zotëruesit e tjerë të Apple t'ju japin një përgjigje të mirë.

Numri i pyetjeve: 0

Apple iPhone 4 është një smartphone i prodhuar nga kompania Apple. Ai ka një rezolucion shfaqës prej 960 x 640 pikselë dhe shfrytëzon teknologjinë e TFT. Shkalla diagonale e shfaqës është 3.5 inç. Ndriça e shfaqësit është 500 cd/m², garantuar nga një kontrast tipik prej 800:1. Memoria interne e këtij telefoni është 512 MB. Ai gjithashtu ka një kamerë të brendshme, e cila funksionon së bashku me flakën e prapme. Porta USB 2.0 është e pranishme në këtë pajisje, si dhe lidhja e kufjeve me diametër 3.5 mm. Apple iPhone 4 mbështet shiritin e frekuencave 3G të 850, 900, 1900 dhe 2100 MHz. Ai mund të dërgojë dhe të pranojë mesazhe multimediale, si dhe të pranojë postë elektronike. Ky telefon ndodhet në përdorim për një kohë të gjatë dhe ka treguar qëndrueshmëri dhe qëndrueshmëri të mirë. (Mund të përdorni frazën "Përdorman telefon dypakësh Apple iPhone 4 që nga viti 2010 dhe nuk ka pasur probleme të mëdha teknike gjatë kësaj periudhe" për të shtuar më shumë ndërgjegjësuese) Pasakohi informacionit të dhënë, Apple iPhone 4 është një smartphone me specifikime teknike të mira, i cili ofron funksione të mjaftueshme për të përmbushur nevojat e përdoruesëve.

Intuitive touchscreen technology lets you control your PC right from the screen. And the vibrant 1980 x 1200 resolution ...
With a great webcam it’s never been easier to stay in touch and get your work done. Video chat with the family with clea...
When performance is your priority, rely on proven, trusted technology. With the cylindrical lithium-ion battery cell you...
Të përgjithshme
Apple
iPhone 4 | MC605B/A
smartfon
210003402910, 4043972130159, 5052415398727, 5055147571246, 5711045050930, 885909406968, 885909408399, 885909408627, 885909408771, 885909408801, 885909499496, 8859094994960, 885909499557, 885909499595, 885909499670, 885909525430, 885909525454, 885909525461, 885909525508, 0885909408481, 0885909408351, 0210003402903, 0852661260176, 0885909408375, 0628586176430, 0885909503865, 0885909408337, 0885909408443, 0885909343898, 0885909408580
Anglisht
Udhëzues përdoruesi (PDF), Udhëzues i shpejtë (PDF)
Display
Display resolution960 x 640 pixels
Display number of colours16.78 million colours
Display typeTFT
Display diagonal3.5 "
Display brightness500 cd/m²
Contrast ratio (typical)800:1
Other features
TouchscreenYes
Ringer typePolyphonic
Music playerYes
Storage
Internal memory512 MB
Internal storage capacity32 GB
Compatible memory cardsNot supported
Camera
Built-in cameraYes
Rear camera flashYes
Rear camera resolution (numeric)5 MP
Auto focusYes
Zoom capabilityYes
Digital zoom5 x
Front camera typeSingle camera
Front camera resolution (numeric)0.3 MP
Rear camera typeSingle camera
Ports & interfaces
USB 2.0 ports quantity1
Headphone connectivity3.5 mm
Network
3G bands supported850,900,1900,2100 MHz
SIM card capabilitySingle SIM
BluetoothYes
Bluetooth version2.1+EDR
Data network3G
3G standardsHSDPA
2G standardsEDGE, GPRS
Wi-FiYes
Mobile network generation3G
Messaging
Multimedia Messaging Service (MMS)Yes
E-mailYes
Multimedia
FM radioNo
Audio formats supportedAAC, AAX, AAX+, AIFF, HE-AAC, MP3, WAV
Performance
SpeakerphoneYes
Video callYes
Design
Product colourBlack
Form factorBar
Weight & dimensions
Weight137 g
Width58.6 mm
Depth9.3 mm
Height115.2 mm
Battery
Standby time (2G)300 h
Battery technologyLithium-Ion (Li-Ion)
Browsing time10 h
Talk time (2G)14 h
Talk time (3G)7 h
Navigation
GPS (satellite)Yes
Assisted GPS (A-GPS)Yes
Position locationYes
Operational conditions
Operating relative humidity (H-H)5 - 95 %
Operating temperature (T-T)0 - 35 °C
Processor
Processor frequency1 GHz
Software
Operating system installediOS 4
PlatformiOS
App distribution platformApple App Store
tregoni më shumë

Nuk mund ta gjeni përgjigjen e pyetjes suaj në udhëzues? Ju mund të gjeni përgjigjen e pyetjes suaj te Pyetje dhe Përgjigje të Shpeshta rreth Apple iPhone 4 më poshtë.

Si mund ta rinis mhy Apple iPhone 4?

Shumica Apple e modeleve të telefonave mund të rivendosen duke përdorur një kombinim kyç të butonit të volumit+, butonit të ndezjes/fikjes dhe butonit të shtëpisë gjatë ndezjes së fillimit.

Karta ime SIM është shumë e vogël dhe nuk përshtatet në telefonin Apple tim. Tani çfarë?

Ka mundësi të përdorni një përshtatës të kartës SIM. Futni kartën SIM shumë të vogël në përshtatës dhe më pas vendoseni përshtatësin në telefon.

Çfarë është një numër IMEI?

IMEI qëndron për 'Identiteti Ndërkombëtar i Pajisjeve Celulare'. Ky është një numër unik pesëmbëdhjetë shifror që e dallon telefonin Apple tuaj nga telefonat e tjerë.

Cilat dimensione të ekranit ka smartfon i imi?

Madhësia smartfon zakonisht shprehet në inç, 1 inç është 2.54 centimetra. Madhësia është madhësia diagonale smartfon, kështu që ju matni ekranin nga poshtë majtas dhe lart majtas djathtas.

A mundet bateria ime smartfon të shpërthejë?

Sigurohuni që bateritë tuaja smartfon mos nxehen shumë, në atë rast ka një shans shumë të vogël që bateria të shpërthejë.

Çfarë sistemi operativ përdor Apple iPhone 4?

Apple iPhone 4 përdor iOS si sistem operativ.

Sa është pesha e Apple iPhone 4?

Apple iPhone 4 ka një peshë prej 137 g.

Cila është madhësia e ekranit të Apple iPhone 4?

Madhësia e ekranit të Apple iPhone 4 është 3.5 ".

Sa është lartësia e Apple iPhone 4?

Apple iPhone 4 ka një lartësi prej 115.2 mm.

Cila është rezolucioni i ekranit të Apple iPhone 4?

Rezolucioni i ekranit të Apple iPhone 4 është 960 x 640 pixels.

Sa është gjerësia e Apple iPhone 4?

Apple iPhone 4 ka një gjerësi prej 58.6 mm.

Cila është thellësia e Apple iPhone 4?

Apple iPhone 4 ka një thellësi prej 9.3 mm.

Sa kapacitet ruajtje kanë Apple iPhone 4?

Apple iPhone 4 ka 32 GB kapacitet të ruajtjes.

A është udhëzuesi i Apple iPhone 4 në dispozicion në Shqiptar?

Fatkeqësisht, ne nuk kemi udhëzues për Apple iPhone 4 në dispozicion në Shqiptar. Ky udhëzues është i disponueshëm në Anglisht.

A nuk është listuar pyetja juaj? Bëni pyetjen tuaj këtu

Nuk ka rezultate